3 lipca studenci i pracownicy uczelni z Polkowic ruszają do...

  3 lipca studenci i pracownicy uczelni z Polkowic ruszają do Azji

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rosną emocje przed wyprawą naukowo-badawczą, na którą wybiera się grupa studentów i pracowników polkowickiej Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki.
  - Mamy już załatwione wszystkie formalności, wizy do Chin i do Wietnamu, nie-zbędne szczepienia i szkolenia - wylicza Dariusz Zając, zastępca kierownika ekspedycji. - Czeka nas jeszcze sporo pracy, bo nadal umawiamy spotkania, staramy się o pozwolenia na wjazd do Tybetu, które trzeba załatwiać przez chińską agencję turystyczną.

  Cała szóstka: dziekan wydziału nauk społecznych dr Arkadiusz Kotliński - szef wyprawy, doktorant Anatol Obecny, wicekanclerz uczelni Dariusz Zając i troje studentów: Katarzyna Mermer, Małgorzata Matusiak i Sebastian Horny przygotowują się bardzo intensywnie.
  - Tempo jest duże, bo wszyscy pracujemy, więc mamy mało czasu. Oprócz załatwiania formalności, spotykamy się, by omówić szczegóły. Każdy z nas ćwiczy, by wytrzymać wyprawę kondycyjnie - opowiada Sebastian Horny.

  Nastroje dopisują. Podróżnicy nie mogą się już doczekać wyjazdu, choć przyznają, że mają też pewne obawy.
  - Dopiero teraz wszystko do mnie dociera i przed oczami pojawiają się obrazy różnych zagrożeń. Ale z każdym dniem radość z wyprawy jest większa - mówi Katarzyna Mermer.
  Rosną emocje przed wyprawą, która dla części podróżników jest wyprawą życia
  Dariusz Zając zastanawia się, czy wszyscy uczestnicy wyprawy wytrzymają częste i drastyczne zmiany klimatu, szybkie tempo, podróże rozmaitymi środkami lokomocji i mnóstwo obowiązków. Podróżnicy będą zbierać materiały do książki naukowej o Azji, pisać na bieżąco relacje z podróży, robić zdjęcia na wystawę, filmować, spotykać się z miejscowymi naukowcami i zwiedzać.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama