Uwaga, kierowcy! Ruch przez Zgorzelec inaczej

  Uwaga, kierowcy! Ruch przez Zgorzelec inaczej

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Szykują się rewolucyjne zmiany w organizacji ruchu w centrum Zgorzelca, którędy przejeżdża wielu turystów, głównie Niemców.
  Najważniejsza to przebudowa dojazdu do skrzyżowania ulicy Emilii Plater z Bohaterów II Armii Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Langiewicza i Bohaterów Getta. To właśnie tam tworzą się dziś najdłuższe korki w mieście.

  Aby je skrócić, ratusz planuje wydłużyć prawy pas ruchu dla aut skręcających w prawo z ulicy Emilii Plater w ul. Bohaterów II Armii WP. To spowoduje, że ci kierowcy nie będą już niepotrzebnie blokowali miejsca przed światłami dla tych, którzy planują jazdę w kierunku wylotu z miasta ulicą Armii Krajowej.

  Absolutną nowością będzie zmiana kierunku jazdy ulicą Czachowskiego. Do tej pory kierowcy jechali nią ostro pod górkę od ulicy Warszawskiej do ul. Emilii Plater. Najprawdopodobniej jeszcze tego lata jazda będzie tam możliwa tylko w odwrotną stronę.

  Czachowskiego pozostanie jednokierunkowa, ale auta będą nią zjeżdżać od ul. Emilii Plater do ul. Warszawskiej. Dzięki temu do samochodów oczekujących na zmianę świateł nie będą dołączać kolejne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama