Francja pokonała w finale mistrzostw Europy koszykarek broniące tytułu Rosjanki 57:53

Marcin Indzierowski
Siedem punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła urodzona w Poznaniu Pauline Krawczyk. 24-letnia koszykarka przed meczem na ramieniu wymalowała dwie flagi: francuską i polską.

Brązowy krążek przypadł Hiszpankom, które w meczu o trzecie miejsce ograły Białorusinki 63:56.
Najbardziej wartościową zawodniczką mistrzostw (MVP) wybrano Evanthię Maltsi (Grecja). Oprócz niej w najlepszej piątce turnieju znalazły się: Anete Jekabsone-Żogota (Łotwa), Svetlana Abrosimova (Rosja), Celine Dumerc i Sandrine Gruda (obie Francja).

Polska w łotewskim Euro-Baskecie zajęła jedenaste miejsce. Kolejne mistrzostwa zostaną rozegrane w 2011 roku w Trójmieście.