Lubinianka Renata Jędrak czeka na przeszczep

  Lubinianka Renata Jędrak czeka na przeszczep

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dramatycznie skomplikowała się sytuacja Renaty Jędrak, 33-letniej lubinianki, o której pisaliśmy w ramach akcji "Podaruj życie".
  Dla nieuleczalnie chorej mamy 6-letniej Klaudii jedynym ratunkiem jest przeszczep płuc. Ponieważ w Polsce ciągle wykonuje się zbyt mało transplantacji, Renata będzie miała przeszczep w Austrii.
  Wyjechała do Innsbrucku. Tam czeka na przeszczep płuc. Kilka dni temu jej stan poważnie się pogorszył. Pękło lewe płuco. Renata trafiła na oddział intensywnej opieki medycznej.

  - Jej stan jest poważny, ale stabilny - mówi przyjaciółka chorej, Agnieszka Chodzińska. - Przeszczep musi się odbyć w ciągu najbliższych czterech tygodni.

  Płuc dla Renaty lekarze poszukują we wszystkich krajach zrzeszonych w stowarzyszeniu Eurotransplant. Problemem jest nie tylko czas, ale i brak pieniędzy. Leczenie na oddziale intensywnej opieki medycznej opłacane jest z pieniędzy zebranych na przeszczep. Jeszcze zanim sytuacja się tak skomplikowała, wiadomo było, że na przeszczep i rehabilitację po operacji brakuje ok. 30 tysięcy euro. Teraz kwota ta wzrośnie. Dlatego na stronie internetowej pomocdlarenaty.pl przyjaciele lubinianki w jej imieniu proszą wszystkich o pomoc.
  Płuc dla Renaty lekarze poszukują we wszystkich krajach zrzeszonych w stowarzyszeniu Eurotransplant.
  W ramce podajemy numer konta stowarzyszenia "Dać Nadzieję", na które można wpłacać pieniądze na ratowanie jej życia.
  W Polsce co roku prawie dwa tysiące osób czeka na przeszczep. Co najmniej sto z nich umiera, bo nie udaje się znaleźć na czas narządów. Od lutego w "Polsce-Gazecie Wrocławskiej" przekonujemy, jak ważna jest zgoda na pobranie organów w razie śmierci.

  Możesz pomóc
  Wpłat można dokonać na konto: Stowarzyszenie "Dać Nadzieję", Lubin, ul. Jastrzębia 1, KRS - 0000 100 960 / Bank Zachodni oddz. Lubin. Konto: 62 1090 2082 0000 0005 4601 2822 Dopisek "Pomoc dla Renaty".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama