Akcja na wakacje: Latem zdobywamy nasz Dolny Śląsk

  Akcja na wakacje: Latem zdobywamy nasz Dolny Śląsk

  Arkadiusz Franas

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W każdy weekend wakacji wybieramy się w odwiedziny do naszych Czytelników. Do kogo przyjedziemy? Do tych, którzy przekonają nas, że warto do nich wpaść.
  Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie - pisał ponad 100 lat temu Stanisław Jachowicz. Otóż trochę wiemy, ale jeszcze więcej chcielibyśmy się dowiedzieć. I dlatego się napraszamy - pokażcie nam i innym mieszkańcom regionu, co jest fajnego na Dolnym Śląsku, czym warto się pochwalić i co warto ocalić. Dotrzemy w każdy zakątek. Co nas interesuje? Wszystko. Ale...

  Lubimy duchy
  Chętnie poznamy nieodkryte dolnośląskie legendy związane z miejscami, miastami, wioskami. Interesują nas duchy, błądzące księżniczki, historie o strasznych zwierzętach itp., itd. Myślę, że jako mieszkańcy regionu, który dopiero buduje swoją tożsamość, musimy ratować te opowieści.
  Niczym Oskar Kolberg, który w XIX wieku zebrał pieśni ludu polskiego, jesteśmy w stanie wyruszyć w teren, by ratować owe klechdy i baśnie. A przy okazji poznamy cudowną okolicę, w scenerii której one się dzieją.

  Kochamy mury z klimatem
  Może w Waszej miejscowości stoi jakiś stary zamek, o którym jeszcze nikt nie słyszał. Udało się uratować jakiś niewielki kościółek będący teraz ozdobą okolicy? A może sami mieszkacie w domu z niezwykłą historią? Już jedziemy. Tylko powiedzcie dokąd. Wysłuchamy opowieści, jak Wam się żyje w tak ciekawym miejscu. Zrobimy dziesiątki fotografii, by inni mogli je zobaczyć. Tylko dajcie nam znać.
  Może w Waszej miejscowości stoi jakiś stary zamek, o którym jeszcze nikt nie słyszał. Udało się uratować jakiś niewielki kościółek będący teraz ozdobą okolicy?
  Naszą pasją są ludzie
  Czy macie niezwykłego sąsiada? Człowieka, o którym powinien usłyszeć świat. Sami chętnie go poznamy. Doskonale wiemy, że tożsamość tego regionu budują właśnie tacy wspaniali ludzie. Pasjonaci, twórcy, geniusze dnia codziennego. Chętnie wysłuchamy opowieści o takim człowieku. A może znacie sąsiadów z przeszłości, czyli wiecie, kto zamieszkiwał przed wojną waszą wieś czy miasteczko.

  A może jest jakaś inna przyczyna, dla której powinniśmy Was odwiedzić? Jesteśmy gotowi. Tylko musicie nas przekonać, że to właśnie do Was powinniśmy przyjechać: arkadiusz.franas@gazeta.wroc.pl; "Polska- Gazeta Wrocławska", ul. Strzegomska 42a, 53-611 Wrocław.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama