Dolnośląscy pacjenci ustawią się w kolejkach

  Dolnośląscy pacjenci ustawią się w kolejkach

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  NFZ mocno obciął fundusze naszym szpitalom, a ich dyrektorzy zapowiadają: Nasze długi będą coraz większe
  Szpitale na Dolnym Śląsku na działalność w drugim półroczu dostaną mniej pieniędzy. Jak duże będą cięcia? Od kilku do nawet 15 mln zł. W skrajnych przypadkach wpłynie na konto szpitala nawet o jedną trzecią mniej pieniędzy, niż w pierwszym półroczu 2009 roku.

  Takie propozycje przedstawiło im we wtorek szefostwo Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu. Wczoraj rozpoczęły się indywidualne rozmowy urzędników NFZ z dyrektorami placówek.
  Ci ostatni zapowiadają, że nie zgodzą się na tak drastyczne zmiany warunków finansowania usług medycznych. Ich zdaniem, prawdopodobny jest scenariusz znany z przeszłości: strajki personelu oraz komornicy pukający do drzwi szpitali. Dyrektorzy zapowiadają, że będą walczyć o większe pieniądze.

  - To jakiś skandal, kpina ze wszystkich, a głównie z pacjentów - komentują oburzeni. - Przecież od początku roku wzrosły koszty utrzymania placówek, bo trzeba więcej płacić za prąd i wodę. Podrożały też leki. Teraz nas dobiją.
  Szpitale na Dolnym Śląsku na działalność w drugim półroczu dostaną mniej pieniędzy.
  Szpital kolejowy we Wrocławiu na ortopedię dostał w pierwszej połowie roku 2,2 mln zł. Propozycja na kolejne 6 miesięcy opiewa na ponad milion złotych mniej.

  Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Gromkowskiego NFZ proponuje na oddział wewnętrzny fundusze niższe o jedną trzecią. Dyrekcja twierdzi, że w tej sytuacji trzeba by chorych przywiezionych przez karetki pogotowia odsyłać do domu, a do tego dopuścić nie można.
  Dyrektorzy dolnośląskich szpitali chcą negocjować z NFZ.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama