Klasy wojskowe wciąż przyciągają młodych

  Klasy wojskowe wciąż przyciągają młodych

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Likwidacja straży granicznej nie utrudni nauki młodzieży
  Gimnazjaliści z przygranicznych powiatów: lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego chcą kontynuować naukę w klasach wojskowych. Wiele z nich utworzono, opierając program nauczania na współpracy z Łużyckim Oddziałem Straży Granicznej w Lubaniu. Kłopot w tym, że ma być on zlikwidowany. To niepokoi rodziców i uczniów.

  - Mój syn chciał się kształcić w takiej klasie. Teraz zastanawiam się, czy mu to odradzić - nie kryje wątpliwości Barbara Jackowska z Lubania.

  Michał też jest zdezorientowany. - Bez pomocy straży granicznej, bez zajęć typowo wojskowych taka klasa nie ma sensu. Lepiej pójść do ogólniaka - mówi chłopak.
  Gimnazjaliści z powiatów: lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego chcą kontynuować naukę w klasach wojskowych.

  Lidia Błażków, dyrektorka lubańskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie już od kilku lat istnieje klasa wojskowa, uspokaja: - Reorganizacja straży granicznej nie będzie miała wpływu na istnienie naszej klasy.

  Zamiast Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej i Ośrodka Tresury Psów Służbowych SG powstanie Specjalistyczny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej. Pułkownik Wojciech Lechowski z Komendy Głównej SG w Warszawie potwierdza, że te zmiany nie oznaczają zerwania dotychczasowej współpracy.
  - Nie widzę do tego żadnych powodów - zaznacza płk Wojciech Lechowski.

  Dyrektor Lidia Błażków spodziewa się - paradoksalnie - korzyści z tych zmian.
  - To dla nas nawet lepiej, bo w ośrodku szkoleniowym, który powstanie, będzie pracowało więcej wykwalifikowanej kadry z przygotowaniem pedagogicznym - zauważa Lidia Błażków.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama