W weekend Legnica

  W weekend Legnica będzie pękać ze śmiechu

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Satyrykon czas zacząć. Na początek Krystyna Janda i jej piosenki.
  Recital Krystyny Jandy rozpocznie dziś legnicki festiwal humoru Satyrykon 2009. Nie przypadkiem. Aktorka uznawana jest za bardzo kobiecą, a właśnie kobieta jest tematem wiodącym tegorocznego konkursu na rysunek satyryczny.

  Nagrodę Grand Prix, czyli 5 tys. zł i szczerozłoty kluczyk, odbierze Agata Dudek. Ale jurorzy nie mieli łatwej pracy, bo rywalizacja był w tym roku wyjątkowa. Aż 747 autorów z 50 krajów świata przesłało 2674 rysunki. Organizatorzy przeżyli prawdziwą inwazję twórczości z Chin i Iranu.

  Z tego powodu również imprezy Satyrykonu 2009 będą wyjątkowe. Po raz pierwszy w piątkowe popołudnie legnicki rynek opanują rysownicy i młodych ludzi w czapeczkach błazna Stańczyka.
  Po rocznej przerwie do Legnicy wrócił na Satyrykon Grzegorz Miecugow ze swoim programem telewizyjnym "Szkło kontaktowe". Artur Andrus, kolejny człowiek telewizji zakochany w legnickim świecie humoru, przyjedzie z kolei wraz ze Stanisławem Tymem, Krzysztofem Daukszewiczem i kabaretem Neo-nówka.

  Michel Grange, malarz pacyfista, udowodni, że czołgiem można nie tylko zabijać.
  W sobotę francuski malarz i ilustrator, Michel Grange, po raz trzeci w swej historii wykorzysta do malowania obrazu gąsienice czołgu. Wcześniej, w rodzinnym Roanne, malował francuskimi AMX-ami. W Legnicy posłuży mu do tego polski, prawie 50-tonowy, czołg PT-91 Twardy.

  - Michel Grange jest pacyfistą i chce pokazać, że czołg może słuzyć nie tylko do zabijania - tłumaczy Grzegorz Szczepaniak z Legnickiego Centrum Kultury.
  Malowanie czołgiem rozpocznie się w sobotę o godz. 14 na płycie lotniska. Program satyrykonu na www.e-legnica.net.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama