Zmiana u mecenasów

  Zmiana u mecenasów

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Adwokaci chcą pracować w jednym miejscu. Rozbudują swoją siedzibę we Wrocławiu.
  Aż 540 wrocławskich i legnickich adwokatów będzie pracowało pod jednym dachem? Taki pomysł na Zgromadzeniu Izby Adwokackiej poparło w sobotę większość z nich. Chcą mieć biura obok siebie przy ul. Sądowej 4 we Wrocławiu - czyli tam, gdzie dzisiaj mieści się Okręgowa Rada Adwokacka.
  Leciwy budynek, którym dysponuje ORA, jest w stanie pomieścić dzisiaj zaledwie 80 reprezentantów Temidy.
  - Na każdego adwokata przypada tu średnio 5 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a powinno być od 10 do 15 metrów - wylicza Andrzej Malicki, dziekan ORA.
  Przy Sądowej miejsca zaczęło brakować już na początku lat 90. Odtąd kolejni adwokaci otwierali więc swoje kancelarie w innych miejscach, m.in. w mieszkaniach wynajętych w okolicznych blokach. Teraz 540 adwokatów miałoby powrócić pod jeden dach.

  Adwokat Krzysztof Król, rzecznik ORA, mówi, że koncepcji zrealizowania tego pomysłu jest kilka.
  - Rozważana będzie na przykład rozbudowa obecnej siedziby - wskazuje Król. Ale jest bardzo prawdopodobne, że budynek zostanie całkowicie zburzony, a w jego miejsce stanie nowy.
  Kto miałby za niego zapłacić? Okręgowa Rada Adwokacka do jesieni zastanowi się, czy budowę sfinansuje z kredytu, czy też z innych środków. 30 prawników już zadeklarowało, że może dołożyć do przedsięwzięcia z własnych kieszeni.
  W tym roku na pewno powstanie plan finansowy inwestycji i być może ogłoszony zostanie konkurs na koncepcję architektoniczną nowej siedziby. Gdy plan będzie gotowy, na miejscu będą mogli pojawić się budowlańcy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama