Ważne
  Śródmieście Wrocławia ma być praktyczne i przyjazne

  Śródmieście Wrocławia ma być praktyczne i przyjazne

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławscy rzemieślnicy, handlowcy i przedsiębiorcy dowiedzą się, co zrobić, by było pięknie
  Każdy wrocławianin, przechodzący placem świętego Macieja, docenia jego piękno. A przecież skwer z fontanną, alejami i glorietą został odnowiony dopiero pięć lat temu. Wcześniej było tu smutno, jak w wielu miejscach wrocławskiego Śródmieścia. Teraz przyjemnie jest choćby przejść przez skwer i popatrzeć na zieleń.

  Okazuje się, że ciekawie i uroczo może być nie tylko na tym placyku. Niedawno ruszył program Akcelerator Designu, projekt prowadzony wspólnie przez: Urząd Miejski Wrocławia, uczelnie: Politechnikę Wrocławską, Akademię Sztuk Pięknych, Uniwersytet Ekonomiczny, Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA i firmę Autodesk, zajmującą się technologiami projektowania cyfrowego.

  Projekt ma zupełnie odmienić ten zakątek Wrocławia, razem z pobliskimi ulicami: Bolesława Chrobrego, Władysława Łokietka, podwórkami, placami zabaw.

  Design, czyli projektowanie wszystkiego, co nas otacza, ma znaczenie. Podnosi jakość życia.

  Bardziej się domyślam, niż wiem to na pewno, bo nie przeprowadziłam ankiety wśród mieszkańców, ale wielu starszych mieszkańców Śródmieścia znam: ci ludzie boją się wszelkich zmian. Zmiany kojarzą im się z podwyżką czynszów, podwyżką cen w dobrze znanych sklepikach. Nadchodzące nowe to jednak nie zawsze znaczy gorsze.

  Design, czyli projektowanie wszystkiego, co nas otacza, ma znaczenie. Podnosi jakość życia. Zwyczajna piekarnia, spożywczy na rogu ulicy czy warzywniak nie muszą straszyć. Mogą być ładniejsze, a chleb i bułki mogą być sprzedawane z pojemników cieszących oczy. Przyjemniej jest coś kupić w sklepie, który nie straszy.

  Akcelerator, jak czytamy w encyklopediach, to urządzenie służące do przyspieszania cząstek elementarnych lub jonów do prędkości bliskich prędkości światła. Podobno do skupienia cząstek w wiązkę oraz nadania im odpowiedniego kierunku używa się odpowiednio ukształtowanego, w niektórych konstrukcjach także zmieniającego się w czasie, pola magnetycznego lub elektrycznego.
  W Śródmieściu chodzi o to, żeby wszystko było maksymalnie praktyczne, funkcjonalne, ładne, atrakcyjne, stosunkowo tanie.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo