Dolny Śląsk: Nagrody za talenty

  Dolny Śląsk: Nagrody za talenty

  Katarzyna Wilk, współpraca: AAG, ZYG, PK, MM

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Standardowe nagrody książkowe powoli odchodzą do lamusa. W szkołach mają coraz ciekawsze pomysły na uhonorowanie uczniów za dobrą i sumienną pracę przez cały rok.
  - Trzeci rok uczę się w tej szkole. Rozwinęłam skrzydła i mnie w końcu doceniono - nie kryje radości Agnieszka Olszowa z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich koło Lwówka Śląskiego. Licealistka dostała Oscara w kategorii przedsiębiorca roku. W sumie podczas Gali Oscarowej statuetki wręczono 22 uczniom. Prymusem roku został Maciej Kwiecień, pozytywnie zakręconą - Angelika Hoyer, a odkryciem roku Monika Koperna.

  - Najważniejsze, że to sami uczniowie decydują o tym, kogo nagrodzić. Nie chodzi tylko o wyniki w nauce, ale o talenty czy działanie na rzecz szkoły - mówi Marek Łukasik, zastępca dyrektora rakowickiej szkoły. Gali towarzyszą wielkie emocje. - Na twarzach młodzieży widać wzruszenie i dumę - dodaje Łukasik. Dodatkowo 50 najlepszych licealistów pojedzie w czerwcu na koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

  W Jeleniej Górze prezydent miasta Marek Obrębalski nagrodził ośmioro maturzystów jednorazowymi stypendiami w wysokości 3,2 tys. zł. Podobnie jest w Lubinie. Olimpijczycy w I LO dostają nagrody pieniężne. Funduje je Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy I LO. Laureaci olimpiad na szczeblu centralnym otrzymują po 700 zł, a finaliści po 1000 zł. Najlepsi maturzyści w powiecie lubińskim dostają także po 500 zł od starostwa.

  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Legnicy nagrodzi dwoje uczniów bezpłatnym kursem na prawo jazdy kategorii B. Wyboru laureatów dokona rada pedagogiczna. Na razie wiadomo, że jeden kurs będzie nagrodą za wyniki w nauce, a drugi ma trafić do niezamożnego ucznia, mocno zaangażowanego w życie lokalnej społeczności.
  W Jeleniej Górze prezydent miasta nagrodził ośmioro maturzystów stypendiami po 3,2 tys. zł.
  - Ale wręczymy także nagrody książkowe, ufundowane przez Hutę Miedzi Legnica oraz spółki Zanam-Legmet i Elcur - mówi Andrzej Boczoń, dyrektor ZSOiT.
  Gimnazjum nr 4 w Legnicy po raz pierwszy przyzna Złotą Jadwigę. W tym roku będzie to moneta, ale w przyszłości - medal. Najlepsi otrzymają dodatkowo Zamkowe Brylanty - ręcznie wykonane statuetki.
  Nietypowo nagradzają najlepszych uczniów władze Świdnicy. Zamiast kupować prezenty, pozwalają, by młodzież sama je wybrała. Magistrat da na to ok. 6,5 tys. zł. Upominki będzie mogło wybrać 6 uczniów podstawówek i 4 z gimnazjów. - Mamy nadzieję, że dzięki temu zrealizują oni część swoich marzeń - mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama