Dolny Śląsk: Uwaga na złodziei motocykli

  Dolny Śląsk: Uwaga na złodziei motocykli

  Sylwia Królikowska, współpraca: A. Szałkowski, M. Moczulska, R. Piela

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Yamahy, harleye, suzuki i cenne motocykle innych marek zginęły z warsztatów w Ząbkowicach Śląskich, Dzierżoniowie i Sokołowsku.
  Złodzieje wybierają tylko drogie maszyny i takie, na które bez problemu znajdą kupców.
  Właściciele warsztatów, które zajmują się ich naprawą, robią teraz wszystko, by jak najlepiej zabezpieczyć maszyny. Niektórzy postanowili nawet ustalić całonocne dyżury w garażach. Ale - jak się okazuje - nawet te najlepsze zabezpieczenia nie są skuteczne.

  - Salon prowadzimy od kilkunastu lat i nigdy czegoś takiego nie było - mówi Maciej Kwiecień, właściciel okradzionego salonu w Dzierżoniowie.
  - Mamy tu alarm, zabezpieczenia, antywłamaniową bramę wjazdową, a poza tym mieszkamy tuż obok. Mimo to ktoś zdołał sforsować wszystkie zabezpieczenia i nocą, bezszelestnie wywieźć trzy motocykle. Dlatego uważamy, że to robota fachowców - dodaje.
  Maciej Kwiecień: Ktoś zdołał sforsować wszystkie zabezpieczenia i nocą, bezszelestnie wywieźć trzy motocykle.
  Podobnie uważa właściciel warsztatu w niewielkim Sokołowsku pod Wałbrzychem. Tam zuchwała kradzież wstrząsnęła całym miasteczkiem. Złodzieje działali według dobrze przygotowanego planu i mieli doskonałe rozeznanie, gdzie motocykle są schowane . Najpierw weszli na dach warsztatu, by zasłonić kocem kamerę monitorującą teren. Potem przecięli kłódki bramy posesji oraz pomieszczenia, gdzie były garażowane motocykle. Łupem przestępców padły maszyny: kawasaki 636 z 2006 roku, yamaha fazer z 2003 i harley-davidson z roku 1947.

  - Dwa pierwsze motocykle są popularne i pewnie zostały sprzedane na części - wyjaśnia Krzysztof Wcisło, właściciel warsztatu w Sokołowsku. - Wątpię, by ten sam los spotkał harleya-davidsona. Prawdopodobnie został wywieziony z Polski. Złodzieje mogli wywieźć motocykl z Polski bez najmniejszych problemów. Sokołowsko od polsko-czeskiego przejścia granicznego w Golińsku dzieli tylko kilkanaście kilometrów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama