Ruszyły wrocławskie baseny

  Ruszyły wrocławskie baseny

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Choć za oknem zimno, czynne są już kąpieliska w stolicy Dolnego Śląska
  Tylko w czterech miejscach we Wrocławiu można będzie tego lata legalnie popływać pod gołym niebem. Mimo że pogoda pozostawia jeszcze wiele do życzenia, kąpieliska już otworzyły swoje podwoje.

  Niestety, wciąż nieczynne są baseny przy ul. Harcerskiej na Oporowie i Polnej na Brochowie. Trwają tu remonty. I nie skończą się prędko, bo przez kryzys gospodarczy prace odłożono dopiero na 2011 rok. Nie popływamy również przy ul. Ślężnej, gdzie cały teren zostanie zabudowany. Nic się nie zmieniło przy ul. Skarbowców. Basen jest nieczynny i nie ma planów ponownego uruchomienia obiektu.

  Gdzie więc można legalnie popływać?
  Kłokoczyce. Sezon na basenie przy ul.
  Kłokoczyckiej zaczął się dzisiaj. Czynny jest od godz. 9 do 19. Za bilet normalny zapłacimy 10 zł, za ulgowy - 8 zł. Po godz. 17 można wejść za połowę ceny. Czeka duży basen dla dorosłych i brodzik dla dzieci. Można też skorzystać ze ślizgawki, która ma 60 metrów. Obok jest boisko do piłki plażowej. Darmowy parking na 80 samochodów. Na miejsce można też dojechać autobusem 147.
  Nieczynne są baseny przy ul. Harcerskiej na Oporowie i Polnej na Brochowie. Trwają tu remonty.

  Wejherowska.
  Największy w mieście kompleks basenów odkrytych czynny jest od ostatniego czwartku. Zaprasza codziennie od godz. 9 do 19. Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy - 8 zł. Po godz. 17 - połowa ceny. Do dyspozycji spragnionych ochłody wrocławian są dwa duże baseny. Najmłodsi wykąpią się w sporym brodziku (600 metrów kwadratowych). Poślizgają się również na 60-metrowej zjeżdżalni. Na Wejherowską dojedziemy autobusami 127, 128, 135 i 435. Jeśli wybierzemy się samochodem, możemy skorzystać z darmowego parkingu na 300 miejsc.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama