Złotoryja: Władza zmienia decyzje a przedsiębiorca płaci

  Złotoryja: Władza zmienia decyzje a przedsiębiorca płaci

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Grażynie i Władysławowi Moczulskim ze Złotoryi urzędnicy wyznaczyli już cztery terminy na rozebranie bramy wejściowej do piwnic ich kamienicy.
  Domaga się tego burmistrz miasta, który jeszcze 6 lat temu sam wydał zgodę na jej postawienie. Teraz nazywa budowlę samowolką i nasyła nadzór budowlany. Moczulscy nie wytrzymali i skierowali sprawę do sądu.

  - W 2002 roku urzędnicy sami błagali właścicieli o remontowanie budynku w centrum miasta, bo cały ciąg kamieniczek groził zawaleniem - wspomina Władysław Moczulski. - Dziś, gdy zainwestowaliśmy tu ponad 2 miliony złotych, nakazują nam to zburzyć, choć to nie my zawiniliśmy, tylko ci, którzy wydali błędną decyzję.

  Sporna dobudówka z wejściem do piwnicy stoi w Rynku i zajmuje część chodnika. Moczulscy mieli na nią pozwolenie wszystkich instytucji, łącznie z konserwatorem zabytków. Wojewoda odkrył jednak błąd - burmistrz wydał zgodę na budowę, choć nie miał takich uprawnień. Teraz to burmistrz domaga się usunięcia bramy. Nasyłał nawet nadzór budowlany. Ten nie mógł uznać za samowolkę budowlaną czegoś, co rozpoczęto budować za zgodą urzędu.
  Sporna dobudówka z wejściem do piwnicy stoi w Rynku i zajmuje część chodnika.
  - Już od trzech lat moglibyśmy prowadzić tu lokal gastronomiczny, ale urzędnicy nie zgadzają się na odbiór techniczny - dodaje Moczulski.

  W planie miejscowego zagospodarowania ratusz ustalił w tym miejscu z powrotem chodnik. I wpakował się w pułapkę - nie może rozpocząć remontu tej części Rynku, dopóki nie wyjaśni się sprawa dobudówki. Włodzimierz Bajoński, sekretarz miasta, zapewnia, że rewitalizacja już się rozpoczęła i sprawa bramy nie powinna jej przeciągnąć. Nie chce się jednak wypowiadać w sprawie samej bramy, ponieważ tym się zajmie już sąd. Pierwsza rozprawa w najbliższy wtorek.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama