Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Za chwilę 39. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Małgorzata Matuszewska
Konrad Imiela, Cezary Studniak i Joanna Kiszkis prezentują tablicę z nową nazwą skweru
Konrad Imiela, Cezary Studniak i Joanna Kiszkis prezentują tablicę z nową nazwą skweru Tomasz Hołod
39. Przegląd Piosenki Aktorskiej odbędzie się we Wrocławiu w dniach 16-25 marca. Gwiazdą będzie Camille - paryska gwiazda „eksperymentalnego popu”.

Na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol artystka zaśpiewa utwory z najnowszego albumu „OUÏ” - mozaikę folkowych piosenek, hymnów, ballad, kołysanek i wokaliz a capella. - Staraliśmy się o koncert Camille od dekady - mówi Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, organizatora PPA. - Nagrała cztery płyty studyjne i trzy koncertowe. Bardzo głośna jest jej płyta z koncertu w paryskiej Olimpii, pt. „Ilo veyou” - dodaje. - Muzyka Camille jest wielowymiarowa, łączy wiele muzycznych stylów, artystka silnie opiera się na tradcyji i wysyła wspaniałą energię ze sceny - opowiada Cezary Studniak, dyrektor artystyczny PPA. A PPA zabiega o nadanie skwerowi przy Capitolu imienia Wojciecha Młynarskiego.

PPA czerpie z Młynarskiego

Wojciech Młynarski, śpiewający własne piosenki, autor tekstów, aktor, satyryk, zmarł 15 marca zeszłego roku. Za mało było czasu na przygotowanie koncertu poświęconego jego pamięci, a w tym roku Gala będzie poświęcona Młynarskiemu. Reżyseruje ją Agnieszka Glińska. - Spośród niemal trzech tysięcy utworów, które zostawił nam odchodząc przed rokiem, wybraliśmy te, które najdotkliwiej opowiadają nasz świat, dziś, tu i teraz, mimo że pisane były w czasach pozornie minionych. - mówi reżyserka. Gala nosi tytuł jednej z jego piosenek: „Miłe Panie i Panowie bardzo mili”.

Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki jest najważniejszą częścią Przeglądu. Warto dodać, że termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu upływa 31 stycznia o północy. - W ostatni piątek PPA finalistów pokaże Ewa Kaim, reżyserka Koncertu Finałowego - mówi Cezary Studniak. I dodaje, że Ewa Kaim zafascynowała go zeszłorocznym dyplomem studentów, pt. „Do DNA”. W tym roku część Finałowego Koncertu poświęcona będzie inności. Ewa Kaim zaprosiła wybitnych artystów Narodowego Starego Teatru, wystąpią m.in.: Jerzy Trela, Krzysztof Globisz, a także Katarzyna Nosowska. Ta część Finału nosi tytuł „Co to za dom!” i składa się z wierszy polskich poetów i piosenek Maanamu, Kultu, Rezerwatu, Siekiery. Do przeszłości i tradycji nawiąże korsykański zespół A Filetta w tradycyjnych pieśniach z tamtych stron, a także Adam Strug & Kwadrofonik, w z „Requiem ludowym”. Komuna Warszawa pokaże „Cezary idzie na wojnę” z pieśniami Moniuszki. Będzie też prawdziwa potańcówka! Swingowa, wystąpią Jazzband Młynarski-Masecki i Natty Congeroo. Warto zwrócić uwagę na premiery festiwalu: „Flower Power” w reżyserii Jerzego Bielunasa, najsłynniejsze hity epoki dzieci-kwiatów i wiersze Jacka Podsiadły. Sprzedaż biletów rusza 3 lutego w kasach i na www.ppa.wroclaw.pl (na Nurt OFF - 10 lutego).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska