Wrocławskie uczelnie czekają na studentów

  Wrocławskie uczelnie czekają na studentów

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trwa rekrutacja do wrocławskich szkół wyższych
  Prawie 14 osób walczy już teraz o jeden indeks na psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. To dziś najbardziej oblegany kierunek studiów we Wrocławiu. Na innych jest znacznie mniej kandydatów, ale maturzyści mają jeszcze ponad trzy tygodnie, żeby wybrać sobie kierunek studiowania.

  Na największych wrocławskich uczelniach mija półmetek rekrutacji.
  Na Uniwersytecie Wrocławskim przygotowano 5200 miejsc dla pierwszoroczniaków na studiach dziennych.
  Już teraz w serwisie internetowym największej wrocławskiej uczelni zalogowało się kilka tysięcy maturzystów. Najwięcej, bo aż 860 osób osób zapisało się na studia prawnicze. Jednak na razie nie oznacza to dużego obłożenia, bo tutaj uczelnia może zaproponować młodym ludziom aż 350 miejsc. To oznacza, że w tym momencie o jedno miejsce walczy średnio 2,5 osoby.

  Znacznie tłoczniej jest na psychologii, gdzie na 50 miejsc uczelnia ma już 680 chętnych, a to daje już teraz 13,6 osoby na jedno miejsce. Dużym zainteresowaniem na uniwersytecie cieszą się także: dziennikarstwo (6,5 osoby na miejsce) i stosunki międzynarodowe (3,5 kandydata na jedno miejsce). W tym roku kandydaci mają do wyboru także dwa zupełnie nowe kierunki: indologię na wydziale filologicznym i bezpieczeństwo narodowe na wydziale nauk społecznych. Na razie nie cieszą się one zbyt dużym zainteresowaniem. Na Uniwersytecie Wrocławskim kandydaci mogą się rejestrować przez internet do 3 lipca. Siedem dni później maturzyści dowiedzą się, kto z nich został przyjęty na wymarzony kierunek.
  Na Politechnice Wrocławskiej na kandydatów czeka nieco ponad 7 tys. miejsc na studiach dziennych.
  Na Politechnice Wrocławskiej na kandydatów czeka nieco ponad 7 tys. miejsc na studiach dziennych. Uczelnia rozpoczęła rekrutację w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już 27 kwietnia. Jednak do tej pory nie może się pochwalić wielką liczbą chętnych, bo w internecie zarejestrowało się nieco ponad 3 tys. osób. Spośród nich najwięcej kandydatów chce studiować informatykę, architekturę i urbanistykę oraz budownictwo. Podobnie jak na Uniwersytecie Wrocławskim, rejestracja na Politechnice potrwa do 3 lipca do godz. 13. Natomiast 8 lipca kandydaci dowiedzą się, czy są na liście studentów wybranych kierunków. W tym roku Politechnika proponuje swoim przyszłym studentom kilka nowości. Żacy mogą liczyć aż na 11 nowych specjalizacji, głównie na wydziale chemicznym.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ważne

   student prawie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ważne-sprawdzajcie swoje prace maturalne, ja sprawdziłam wczoraj i szok 4 zadania chemii wg klucza prawidłow obok po 0p.a z biologii 8 zadań wg klucza prawidłowo i szok kolejny 0p.Napisałam...rozwiń całość

   Ważne-sprawdzajcie swoje prace maturalne, ja sprawdziłam wczoraj i szok 4 zadania chemii wg klucza prawidłow obok po 0p.a z biologii 8 zadań wg klucza prawidłowo i szok kolejny 0p.Napisałam odwołanie, ale z OKE trudno wygrać, mamy przykłady, te nagłosnione, to prawda ,że prace maturalne są żle sprawdzane, to okrutnie krzywdzące dla piszących matury, nie zwlekajcie idzcie sprawdzić,to skandal co tam się i jak sprawdza takie życiowe decyzje...nic dodać zobaczcie samizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy to jest zgodne z prawem?

   Oburzony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 28

   Czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Na miejscu Gazety Wrocławskiej opisałbym tę sprawę i zrobił Akademii Medycznej obciach.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Medyczna tylko dla bogatych

   kamender (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 30

   A Akademia Medyczna we Wrocławiu wymyśliła sobie, żeby wpłacać opłatę rekrutacyjną najpóźniej do 26 czerwca, czyli przed podaniem wyników z matur! Tym samym, jeśli jestem zainteresowany...rozwiń całość

   A Akademia Medyczna we Wrocławiu wymyśliła sobie, żeby wpłacać opłatę rekrutacyjną najpóźniej do 26 czerwca, czyli przed podaniem wyników z matur! Tym samym, jeśli jestem zainteresowany studiowaniem na AM, muszę zaryzykować wpłacenie 85zł, zanim dowiem się, czy w ogóle zdałem maturę lub czy mój wynik daje mi szansę, aby się tam dostać. Wychodzi na to, że AM jest uczelnią tylko dla bogatych ryzykantów którym nie szkoda wpłacić 85zł w ciemno. Inne uczelnie mają normalne zasady i jest czas na wpłacenie tych pieniędzy jeszcze po ogłoszeniu matur.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama