"Brudna robota" z Jerzmanowej jedzie do Japonii (ZOBACZ...

  "Brudna robota" z Jerzmanowej jedzie do Japonii (ZOBACZ FILM)

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Film nakręcony przez gimnazjalistki z Dolnego Śląska znalazł się w finale międzynarodowego konkursu Panasonic Kid Witness News. Pomóżmy im wygrać!
  Reportaż pt. "Brudna robota" nakręcony przez gimnazjalistki z Jerzmanowej zdobył drugie miejsce i nagrodę za najlepsze zdjęcia w europejskim finale międzynarodowego konkursu Panasonic Kid Witness News, który odbył się w Londynie. Film zwyciężył wcześniej w polskiej edycji tej imprezy.
  - Sądziłam, że na tym etapie konkurs dla nas się skończył - mówiła Zofia Głowacka, polonistka i opiekunka grupy filmowej. - Sukces na poziomie europejskim był ogromnym zaskoczeniem.
  Grupę tworzą uczennice: Dorota Kurek, Kryspina Miszczuk i Ewa Tryścień. Dla wszystkich tak wysokie miejsce, wśród 60 filmów z całej Europy, jest wielkim wyróżnieniem.
  - To był szok, bo obejrzałyśmy inne reportaże i, naszym zdaniem, były one na wysokim poziomie - mówi Dorota Kurek.

  Tematem trwającego około czterech minut filmu ekipy z Jerzmanowej jest jeden dzień z życia pracownika głogowskiego Zakładu Oczyszczania Miasta. W rolę tę wcielił się Roman Kurzawski, zatrudniony w ZOM-ie. Młode twórczynie, wraz z nauczycielką, nie ukrywają, że jego udział w nagraniu pomógł im odnieść sukces. Bo zagrał naturalnie, mimo że nie było specjalnych prób. Za to zdjęcia, choć trwały zaledwie dwa dni, odbywały się przy temperaturze sięgającej chwilami minus piętnastu stopni Celsjusza.

  Już po zwycięstwie ekipy z Jerzmanowej na etapie krajowym, dyrektor Publicznego Gimnazjum Erwin Górecki, poza złożeniem gratulacji, obiecał młodym twórczyniom pomieszczenie w szkole, coś w rodzaju małego studia. I tę obietnicę spełni. Od władz gminy dziewczęta dostały dyplomy i nagrody książkowe.
  - Rodzice uczennic otrzymają listy gratulacyjne - dodaje dyrektor Górecki.
  W tym tygodniu ekipa filmowa spędziła kilka dni w Pilznie, w Czechach, w siedzibie organizatora konkursu, firmy Panasonic. Ale na tych sukcesach nie kończy się ich filmowa przygoda.
  Reportaż pt. "Brudna robota" znalazł się na liście sześciu najlepszych filmów z całego świata.
  - Czwartego lipca wyruszamy do Japonii na światowy finał konkursu - tą radosną nowiną Zofia Głowacka podzieliła się z nami z Czech.

  Panasonic Kid Witness News to edukacyjny konkursu dla gimnazjalistów, organizowany od ponad 20 lat, w Polsce od pięciu. Jego celem jest m.in. zapoznanie ze sztuką reportażu filmowego i uwrażliwienie na problemy społeczne. Warunkiem jest przesłanie autorskiego scenariusza reportażu na temat ekologii lub komunikacji.

  O wygranej zdecydują m.in. głosy internautów. Na film "Brudna robota" można zagłosować pod adresem: http://panasonic.net/kwn/cgi-bin/kwn/webvote2009/index.cgi

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Japonia

   Jedna z autorek filmu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 14

   Proszę o głosowanie na Nasz reportaż :)

   http://panasonic.net/kwn/cgi-bin/kwn/webvote2009/index.cgi

   Dziękuję za głosy ;**

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Super

   ludek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13

   Gratulacje!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama