Noc Kościołów za tydzień we Wrocławiu

  Noc Kościołów za tydzień we Wrocławiu

  Przemysław Bąk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W przyszłym tygodniu, w dniach 19-20 czerwca odbędzie się we Wrocławiu Noc Kościołów. Jest to impreza wzorowana na Nocy Muzeów.
  Przez dwa dni będzie można poznać wrocławskie świątynie z innej niż dotychczas strony. Odbędą się choćby panele dyskusyjne "Wrocław - Mikrokosmos", "Kobieta w Kościele", "Wschód/Zachód - jedna Europa", czy "Ekumenizm - w drodze do jedności", z udziałem autorytetów (ks. abp. Mariana Gołębiewskiego, prof. Jerzego Buzka, prof. Jana Miodka, prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza).

  Ponadto w ramach przedsięwzięcia będzie można wysłuchać wielu koncertów muzyki sakralnej m.in. prapremiery światowej Kantaty Tumskiej: "Wrocław - miasto spotkań". Na wrocławskim Rynku przewidziany jest finał ogólnopolskiego konkursu "Tato roku" - akcji która ma na celu pogłębienie w społeczeństwie świadomości roli ojca w rodzinie.

  Dodatkowo wszystkim chętnym zostaną bezpłatnie udostępnione miejsca, które na co dzień są zamknięte i niedostępne dla turystów. Chodzi tu m.in. o krypty katedry wrocławskiej, czy klasztoru sióstr urszulanek.

  ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama