Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminów: nie jest dobrze

  Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminów: nie jest dobrze

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Uczniowie trzecich klas gimnazjów poznali wyniki egzaminów z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej oraz egzaminów z języka obcego, do którego przystąpili po raz pierwszy.
  Maksymalnie uczeń mógł zdobyć 100 punktów. Choć średnia naszego województwa wyniosła 55,64 punktów i jest o punkt wyższa niż w roku ubiegłym, to na tle kraju wypadliśmy słabiej.

  W tym roku też pierwszy raz gimnazjaliści zdawali egzamin z języka obcego. Uczniowie wypracowali tu średnią sięgającą 30,55 punktu. Z niemieckiego było nieco lepiej - 32,95 punktu.

  Co roku wielkopolscy gimnazjaliści utrzymują ten sam średni poziom. Część humanistyczna wypada lepiej niż matematyczno - przyrodnicza.

  2008 rok
  - część humanistyczna - 30,21/50 punktów
  - część matematyczno-przyrodnicza - 26,64/50

  2009 rok
  - część humanistyczna - 31,04/50 punktów
  - część matematyczno-przyrodnicza - 25,65/50

  Wypowiedzi naszych gimnazjalistów nie są poprawne. Robią dużo błędów i nie radzą sobie z zadaniami ścisłymi. Część z nich, po wynikach testów, zmieni zapewne preferencje szkół. Dlaczego? Z obawy, że zabraknie im punktów, do wymarzonej klasy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama