Pięcioro do Parlamentu Europejskiego

  Pięcioro do Parlamentu Europejskiego

  Bartłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jacek Protasiewicz (PO), Ryszard Legutko (PiS), Lidia Geringer d'Oedenberg (SLD), Danuta Jazłowiecka (PO) oraz Piotr Borys (PO) zdobyli mandat do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu.
  Wszystko jest już pewne. Jacek Protasiewicz poprowadził swoją listę do kolejnego zwycięstwa. Bo tylko tak da się zinterpretować przewagę, jaką w naszym regionie PO (49 proc. poparcia) zdobyło nad PiS (23 proc.).

  Na samego Jacka Protasiewicza zagłosowało ponad 160 tysięcy wyborców.
  Także w stolicy Dolnego Śląska Platforma pobiła znacząco PiS. Na partię Donalda Tuska we Wrocławiu swój głos oddało 52,8 proc. głosujących, PiS poparło 23,6 proc., a SLD-UP - 13,4 proc.

  Do końca nie było jasne, ile mandatów z okręgu dolnośląsko-opolskiego udało się zdobyć obu głównym partiom. W tych wyborach bowiem do końca nie było sprecyzowane, ile mandatów jest do zdobycia w danym okręgu. Każda partia liczyła się z osobna.

  I tak w wypadku zwycięskiego PO trzeba było uwzględnić liczbę głosów oddanych na partię w całym kraju, liczbę zdobytych mandatów i liczbę głosów, jaką ta formacja zdobyła w naszym okręgu. Ze specjalnego wzoru wychodził współczynnik: w tym konkretnym wypadku 2,6. Oznaczało to, że kandydaci PO zdobyli na pewno dwa mandaty. Trzeci wisiał na włosku.

  Okazało się, że po porównaniu miejsc po przecinku w tym współczynniku z wynikami w innych regionach, trzeci na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie Piotr Borys zdobył jednak przepustkę do Strasburga.

  To samo nie udało się jednak Beacie Kempie (PiS). Posłanka partii braci Kaczyńskich, która popularność zdobyła, współpracując m.in. ze Zbigniewem Ziobrą, uzyskała ponad 50 tysięcy głosów.
  1 3 4 5 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Och te kobiety...

   Edmund Kaleciński (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 27

   Tak pisałem - 2 czerwca 2009 - o Beacie Kempie w Lokalnym Portalu Internetowym M************** >>>>>>

   Pani Beata Kempa, przede wszystkim, powinna mówić prawdę o sobie – na przykład podaje...rozwiń całość

   Tak pisałem - 2 czerwca 2009 - o Beacie Kempie w Lokalnym Portalu Internetowym M************** >>>>>>

   Pani Beata Kempa, przede wszystkim, powinna mówić prawdę o sobie – na przykład podaje w publicznych enuncjacjach, że jest prawnikiem, a tymczasem jest administratywistą bo skończyła studia administracyjne na Wydziale Prawa UWr. A ponadto – uważa się za prawnika katolickiego i z grupą 112 posłów współtworzy w Sejmie tzw. „ Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej”. Jednym z atutów działalności tego zespołu jest „ stała troska o zgodność prawa z zasadami Katolickiej Nauki Społecznej” (sic!). Jest to działanie Beaty Kempy rażąco niezgodne z Konstytucją. Fundamentaliści religijni nie powinni być wybierani do Parlamentu Europejskiego. Wystarczy, że toczą oni walec katolicyzmu przez Polskę, a papka poglądów pani posłanki niech poraża umysły tych co ją słuchają na wykładach w salkach parafialnych. Wyciąganie poglądów Beaty Kempy na europejskie forum to wstyd! Jej słowa i czyny widać i słychać w TVP – to porażka! Pani posłanka jest raczej ciekawym przypadkiem dla studentów neurokognitywistyki. Stanisław Jerzy Lec już dawno radził: „Prawo pięści to również pokazywanie figi”. Właśnie figę należy pokazać Beacie Kempie 7 czerwca 2009 roku!!! >>>> NO I BEATA NIE ZOSTAŁA WYBRANA !!! >>> Ponieważ głosowałem na Lidkę - GRATULUJĘ PANI LIDIO !!! KOBIETY MNIE NIE ZAWIODŁY - ZWYCIĘŻYŁA TA, NA KTÓRĄ GŁOSOWAŁEM - PRZEGRAŁA TA, KTÓREJ NIE CHCIAŁEM W EUROPARLAMENCIE.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jakie szczęście-Kempa na aucie

   Sąsiad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 23

   Ktoś jednak czuwa.Kempa Beata nie dostała mandatu.Dla mnie wielka ulga.Spac nie mogłem jak media ogłosiły,że ta kobieta z Sycowa będzie nas/mnie? reprezentowac w Brukseli.O zgrozo! daję jeszcze...rozwiń całość

   Ktoś jednak czuwa.Kempa Beata nie dostała mandatu.Dla mnie wielka ulga.Spac nie mogłem jak media ogłosiły,że ta kobieta z Sycowa będzie nas/mnie? reprezentowac w Brukseli.O zgrozo! daję jeszcze dziś na mszę za pomyślnośc moich marzeń.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kompletnie nie rozumiem...

   marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 28

   ...większości wyborców z mojego regionu; Protasiewicz to jakaś wielka pomyłka; a Borys? znowu przegraliśmy!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Beata z Sycowa

   SATYR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 23

   I słusznie niech pani Beata Syców kompromituje na arenie krajowej.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama