Przegrane wybory to nie koniec świata

  Przegrane wybory to nie koniec świata

  Hanna Wieczorek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rozmowa z Z Józefem Piniorem, byłym europarlamentarzystą.
  Pana ugrupowanie, Centrolewica, nie przekroczyło progu wyborczego w głosowaniu do Parlamentu Europejskiego. Czy to oznacza koniec tego formacji?

  To były trudne wybory, ale udało nam się wywołać własny elektorat - prounijny i liberalno-lewicowy. Wyniki, jakie osiągnęliśmy między innymi we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, a nawet Lublinie, pokazały, że poparł nas młody, intelektualny elektorat.

  I co Państwo zamierzają dalej robić? Walczyć o przyciągnięcie kolejnych wyborców czy też zrezygnujecie z budowania własnej partii?

  Teraz naszym zadaniem jest wzmocnienie tego poparcia, tak by w najbliższych wyborach parlamentarnych wprowadzać naszych posłów do Sejmu. Skupimy się na monitorowaniu polskiej polityki europejskiej, ale przede wszystkim działań polskiego rządu na arenie krajowej.

  Wraca Pan na uczelnię - wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny?

  Ależ ja nigdy nie odszedłem z uczelni, to jest mój matecznik. Mam zamiar więcej czasu poświęcić pracy intelektualnej. Myślę o wydaniu drugiej książki - zacząłem już pracę nad nią - w której postaram się podzielić się moimi doświadczeniami w polityce europejskiej, przede wszystkim w pracy w Parlamencie Europejskim i refleksją intelektualną, wynikającą z tych doświadczeń.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama