Nikt nie chce kupić atrakcyjnej działki w centrum Wałbrzycha

  Nikt nie chce kupić atrakcyjnej działki w centrum Wałbrzycha

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nie ma chętnych do kupna dawnej zajezdni MPK. Inwestorzy boją się kosztów przebudowy.
  Teren ma ponad 22 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, jest położony w centralnym punkcie ponad 120-tysięcznego miasta i do tego bezpośrednio przy drodze krajowej wiodącej do granicy polsko-czeskiej.

  To idealne miejsce np. pod budowę centrum handlowo-usługowego. Teoretycznie kupcy powinni się ustawiać w długiej kolejce. Tak niestety nie jest w przypadku zlikwidowanej w połowie lat 90. zajezdni MPK przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu. W tym roku minęło 10 lat od chwili, kiedy gmina podjęła pierwszą nieudaną próbę jej sprzedaży.
  Większość przetargów kończyła się ze względu na brak ofert.

  - Od 1999 roku zorganizowanych było 12 przetargów - mówi Ewa Frąckowiak, rzeczniczka prasowa prezydenta Wałbrzycha. - Niestety, żaden z nich nie zakończył się wyłonieniem nabywcy tego terenu.

  Większość przetargów kończyła się ze względu na brak ofert. Tylko w jednym przypadku podjęto rokowania, ale zakończyły się bez jakichkolwiek konkretów. Natomiast w trzech przypadkach doszło do negocjacji. Także i one zakończyły się fiaskiem. Potencjalni nabywcy rezygnowali ze względu na zbyt wysoką, ich zdaniem, cenę. Gmina chciałaby sprzedać teren po zajezdni za sumę nie mniejszą niż 10 mln zł. Nie jest to kwota astronomiczna. Jednak inwestorów odstraszają dodatkowe koszty, które będą musieli ponieść, rekonstruując stojącą na placu halę warsztatową.

  - To obiekt po nieistniejącej hucie Karol, który został przekształcony w warsztaty MPK - tłumaczy Barbara Obelinda, kierowniczka wałbrzyskiej delegatury wojewódzkiego konserwatora zabytków. - Nie jest on wpisany do rejestru zabytków, ale podlega naszej ochronie.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama