Ważne
  Uniwersytet daje i zabiera stypendia

  Uniwersytet daje i zabiera stypendia

  Jerzy Wójcik, Michał Sałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Uczelnia źle obliczyła wysokość stypendiów. Teraz żąda zwrotu pieniędzy, grożąc kłopotami.
  Kilkudziesięciu swoim studentom Uniwersytet Wrocławski przelał na konta po 230 złotych. Ci byli pewni, że to stypendia, i pieniądze szybko wydali. Po tygodniu uczelnia stwierdziła, że to był błąd, i upomniała się o gotówkę, dzwoniąc do studentów i wysyłając im listy. Ci, którzy nie oddali "prezentu", właśnie zostali postawieni pod ścianą: nie oddacie pieniędzy, nie dostaniecie kart egzaminacyjnych, a bez nich nie zaliczycie sesji - usłyszeli w dziekanacie.

  Sprawa dotyczy studentów wydziału filologicznego i ciągnie się aż od lutego. To wtedy studentom omyłkowo wypłacono pieniądze. Wielu z nich zdecydowało się nie ustępować uczelni i nie oddało pieniędzy do dziś.

  - Uniwersytet powołuje się na przepisy kodeksu cywilnego, ale ja też znalazłem tam zapisy, które przemawiają na moją korzyść - zastrzega Piotr Podomarof, student filologii. - Chciałem sprawę jakoś wyjaśnić w dziekanacie, ale gdy usłyszałem, że albo wpłacę pieniądze, albo mogę się pożegnać z egzaminami, ręce mi opadły - opowiada student. I podkreśla, że jego koledzy są w podobnej sytuacji.
  Piotr Podomarof: Usłyszałem, że albo wpłacę pieniądze, albo mogę się pożegnać z egzaminami
  Dziekan wydziału filologicznego, prof. Jakub Pigoń, przyznaje, że pieniądze zostały wypłacone omyłkowo i uczelnia od kilku miesięcy próbuje je ściągnąć od studentów. Naukowiec nie chce oceniać, czy straszenie studentów niewydaniem kart egzaminacyjnych to postępowanie fair.
  Wypłacone przez pomyłkę pieniądze - łącznie kilka tysięcy złotych - to nie pierwsza tego typu historia na tym wydziale Uniwersytetu Wrocławskiego.

  W listopadzie ubiegłego roku wybuchła afera wokół sposobu przydzielania stypendiów na filologii. Okazało się, że na listach stypendialnych pojawiło się ponad 200 osób, które wcześniej nie miały prawa do otrzymywania dodatkowych pieniędzy. Wtedy za błąd uczelnianego systemu informatycznego zapłacili wszyscy studenci wydziału.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a

   a (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   na u wr zawsze mozna liczyc...:)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Który to raz?

   Niniol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Hmm który to już raz słyszę, że UWr coś namieszał ze stypendiami? A to źle naliczy ich wysokość, a to wypłaci zbyt dużej ilości osób. Może by tam wreszcie zrobić porządek?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie jest informatyk?

   Johny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Dlaczego sprawy nie wyjaśni szef działu informatycznego na tej uczelni? Przecież ktoś stoi za panami, którzy obsługują system. Najwyraźniej stoi i się śmieje, a inni się głupio tłmaczą i grożą...rozwiń całość

   Dlaczego sprawy nie wyjaśni szef działu informatycznego na tej uczelni? Przecież ktoś stoi za panami, którzy obsługują system. Najwyraźniej stoi i się śmieje, a inni się głupio tłmaczą i grożą studentów. Na miejscu rektora wyp..bym tych informatyków na zbity pysk. Mało to speców od komputerów na rynku?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pięknie

   sss (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Jest to kolejny argument przemawiający za wprowadzeniem matury z matematyki również dla humanistów ;) Pieniądze powinien oddać urzędnik, który nie dopełnił swoich obowiązków. Nie przekazanie kart...rozwiń całość

   Jest to kolejny argument przemawiający za wprowadzeniem matury z matematyki również dla humanistów ;) Pieniądze powinien oddać urzędnik, który nie dopełnił swoich obowiązków. Nie przekazanie kart studentom to zwykły szantaż.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo