Krzyki w Parku Południowym

  Krzyki w Parku Południowym

  Leszek Niedzielski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  O czym to ja chciałem dzisiaj mówić... jak ten Alzheimer polubił Wrocław... zupełnie jak Solorz... o czym to ja chciałem tak bardzo dzisiaj mówić... od czego by tu zacząć... przecież nie będę zaczynał od jajka, nie będę zaczynał od Adama i Ewy... aha...!
  Już wiem, chciałem dzisiaj wyjątkowo pomówić o krzykach w parku Południowym! Może nie tak o samych krzykach i o samym parku, co o ulicy Andrzeja Waligórskiego, która przecina ten park wszerz na dwie nierówne połowy, mimo że nierównych połówek podobno nie ma. Jak to nie ma? A napoczęta połówka? Teraz ulica Andrzeja Waligórskiego, chociaż krótka, niesłusznie, bo Andrzej był wysoki, nie tylko z mojego punktu widzenia, a więc ta ulica staje się teraz z dnia na dzień coraz bardziej znana, i tak ma być co najmniej przez rok, dopóki nie zostanie wyremontowana długa ulica Wyścigowa, też coraz bardziej znana nie tylko wrocławianom i Dolnoślązakom.

  Dolnoślązakom "zza Buga". Kierowcy, którzy jadą ulicą Sudecką w kierunku Wyścigowej, muszą z konieczności skręcić w prawo, czyli w ulicę Waligórskiego, i powoli, dostojnie, w korku przejechać nią do ulicy Karkonoskiej. Korzyści z tego są takie, że przez szyby samochodu można poznawać park. Poznawać park, będąc wewnątrz samochodu, to tak, jakby być na safari gdzieś w dalekiej Afryce. Może tylko z tą różnicą, że u nas jest mniej lwów. Lwów jest mniej więcej 600... tak! Lwów jest mniej więcej 600 kilometrów od Wrocławia.
  Już wiem, chciałem dzisiaj wyjątkowo pomówić o krzykach w parku Południowym!
  Bardzo dobrze, że teraz właśnie, nawet przy okazji licznych ulicznych, ślicznych rozkopów, przypomina nam się Andrzeja Waligórskiego, tym bardziej że w maju minęło już 17 lat od chwili, kiedy Andrzej przestał pisać wspaniałe wiersze, między innymi młodzieńczy wiersz o Lwowie, przestał pisać piękne piosenki i dowcipne skecze dla Studia 202. Pisać przestał, ale jego głos pozostał.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama