Ważne
  Jak będziemy świętować w regionie odzyskanie wolności

  Jak będziemy świętować w regionie odzyskanie wolności

  Katarzyna Wilk, ZYG, SYIA

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Z okazji 20-lecia rocznicy upadku komunizmu w Europie Środkowej jutro w jeleniogórskim BWA odbędzie się spotkanie z Heinzem Eggertem, byłym ministrem spraw wewnętrznych Saksonii.
  To komentator polityczny i współinicjator utworzenia Euroregionu Nysa. Początek rozmów na temat stosunków polsko-niemieckich w kontekście wydarzeń historycznych zaplanowano na godz. 18.
  W Wałbrzychu miejskie obchody 20. rocznicy odzyskania wolności zaczną się w czwartek już o godz. 10. Wtedy w powiatowej i miejskiej bibliotece publicznej "Biblioteka pod Atlantami" zaplanowano rozstrzygnięcie szkolnych konkursów historycznych i otwarcie wystawy "Rok 1989".


  W Legnicy, w piątek, 5 czerwca, imię Lecha Wałęsy zostanie nadane bramie łączącej kino Helios z Galerią Piastów. Obchody 4 czerwca są adresowane głównie do ludzi młodych. Organizatorzy liczą, że uda się zrobić wielką fotografię "Rówieśników wolności".

  Sporo będzie także wydarzeń kulturalnych. W Jeleniej Górze jutro o godz. 18 na rynku wystąpi czeski bard Jaroslav Hutka oraz polski zespół Strachy na Lachy. Zagra także węgierska grupa folkowa Bognar Szilvia.

  Legnicki Teatr im. Modrzejewskiej, włączając się w czerwcowe uroczystości, przygotował koncert piosenek i utworów muzycznych z tamtych lat. Wystąpią w nim aktorzy i muzycy związani z teatrem. Reżyseruje Jacek Głomb, dyrektor legnickiej sceny. Usłyszymy m.in. utwory Obywatela G.C., Jana Pietrzaka i Lecha Janerki.
  W Starej Kopalni w Wałbrzychu stanie autobus - "Wehikuł czasu".
  W Wałbrzychu, także w czwartek, czeka nas Piknik 20-lecia pod patronatem Lecha Wałęsy. Zacznie się o godz. 19 na terenie Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia. Ze sceny popłyną dźwięki rocka i reggae. Na terenie autentycznej starej kopalni pierwszy wystąpi zespół Niebo, a po nim o godz. 20.30 koncert da grupa Jamal. Na godz. 22 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.
  W Starej Kopalni stanie też autobus-niespodzianka, nazwany "Wehikułem czasu". Znajdą się tam również stoiska gastronomiczne z piknikowym jedzeniem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo