Koniec śledztwa

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nie było przestępstwa we wrocławskim starostwie ziemskim - uznała prokuratura i umorzyła śledztwo wszczęte z doniesienia wojewody Rafała Jurkowlańca.
  Dolnośląski Urząd Wojewódzki jeszcze nie zdecydował, czy będzie składał zażalenie na tę decyzję.
  - Zdecydujemy w poniedziałek - powiedział nam Jacek Dżedzyk, dyrektor wydziału prawnego urzędu .
  Zawiadomienie było wynikiem ustaleń z kontroli przeprowadzonej we wrocławskim starostwie przez Urząd Wojewódzki. Ustalono, że starosta Andrzej Wąsik wydzierżawiał nieruchomości, łamiąc obowiązujące procedury. W kilku przypadkach nie zamieszczał ogłoszeń z informacją o planach wydzierżawienia nieruchomości.
  Stracić na tym miał Skarb Państwa, bo gdyby dać ogłoszenie, mogłoby się zgłosić więcej chętnych i można by wybrać atrakcyjniejszą ofertę.
  Prokuratura uważa, że nie ma dowodów na popełnienie przestępstwa. Śledczy zastanawiali się, czy nie doszło do niegospodarności. Ale by zarzucić takie przestępstwo, trzeba wyliczyć, ile pieniędzy Skarb Państwa stracił. A tego ustalić się nie udało. Jeśli wojewoda zażali umorzenie, sprawa trafi do sądu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama