Dla dzieci tańszy Wrocław

  Dla dzieci tańszy Wrocław

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wejściówki na basen będą tylko za złotówkę. Tak Wrocław pomoże rodzinom wielodzietnym.
  Dobra wiadomość dla wielodzietnych rodzin z Wrocławia. Wystarczy, że jest w niej przynajmniej trójka dzieci, by każdy z rodziny mógł przez całe wakacje kupować za symboliczną złotówkę bilety na kąpieliska Morskie Oko, Kłokoczyce i Glinianki.
  To nowe założenie realizowanego już od czterech lat programu "Dwa plus trzy i jeszcze więcej", prowadzonego przez Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny. Do tej pory tańsze bilety na kąpieliska wielodzietne rodziny mogły kupować tylko w weekendy.


  - Mamie, tacie i wszystkim dzieciom przysługiwać będą także ulgowe bilety na dwa wrocławskie parostatki: Nereidę i Wiktorię - mówi Wiesława Gdeczyk, koordynator programu.
  Zwykły rejs Nereidą i Wiktorią trwa godzinę i kosztuje 15 zł. Rodziny wielodzietne zapłacą o 5 zł mniej. - Parostatki wypływają z Przystani Kardynalskiej przy bulwarze Włostowica na wyspie Piasek - przypomina właściciel stateczków Rafał Hordejuk.

  Maria Nowak z Krzyków, dumna mama pięciorga dzieci: 14-letniej Sary, 11-letniego Konrada, 2-letniego Piotrusia i 9-miesięcznych bliźniąt: Marii Magdaleny i Dawida, cieszy się zwłaszcza z kąpielisk za złotówkę. - Dobrze, że miasto stworzyło program pomocy rodzinom wielodzietnym, które są tak duże nie z przypadku, ale z wyboru - chwali. - Ale mogłoby jeszcze trochę się postarać - twierdzi.

  Przypomina, że kiedyś wejście do ogrodu botanicznego dla całej rodziny było o wiele tańsze niż teraz. Nowakowie spędzali tam czasem cały dzień na poznawaniu roślin. Teraz sobie odpuścili, bo ich nie stać na takie wyjście. Rzadko korzystają też z bezpłatnego poruszania się po Wrocławiu w niedzielę tramwajem i autobusem (taki przywilej też mają w mieście wielodzietne rodziny).
  - Konrad chodzi na ping-ponga na plac Grunwaldzki, więc kupuję mu bilet ulgowy miesięczny na dwie linie za 24 zł. W Poznaniu karnet na wszystkie linie kosztuje 12 zł. I taką ulgę realnie widać w budżecie rodziny - wzdycha pani Maria.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama