Ślub na szczycie góry

  Ślub na szczycie góry

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Para z Bielawy zaprasza na wesele wszystkich turystów.
  W sobotę, w południe, u stóp wieży widokowej na Wielkiej Sowie, na wysokości 1115 m n.p.m., "tak" powiedzą sobie Dagmara Moskwa i Rafał Aleksandrowicz z Bielawy. Poznali się pięć lat temu i, jak przyznają, choć nie byli już parą nastolatków, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Pokochali nie tylko siebie, ale i góry, w których spędzają każdą wolną chwilę.
  - Rafał chodził po górach już wcześniej.
  Ja, choć od dziecka mieszkałam w Bielawie, nie byłam na Wielkiej Sowie. Dopiero z nim poznałam wszystkie te piękne miejsca - opowiada Dagmara Moskwa. Dodaje, że przez kilka ostatnich lat schodziła z narzeczonym wszystkie polskie góry wzdłuż i wszerz.

  Właśnie w górach pierwszy raz się pocałowali, a pani Dagmara przyjęła oświadczyny.
  - Kiedyś podczas wycieczki rowerami na Sowę rozmawialiśmy o tym, że to wyjątkowo romantyczne i piękne miejsce na ślub - opowiadają nowożeńcy. Potem stwierdzili, że może warto w urzędzie zapytać o możliwość pobrania się właśnie tam.
  Ale nie spodziewali się, że urzędnicy się zgodzą. Kierowniczka USC w Pieszycach, która pracuje tu od 30 lat, na początku nie chciała się zgodzić. Przekonał ją burmistrz.
  - Pomyślałem: a dlaczego by nie - mówi Mirosław Obal, który na czerwonym dywanie udzieli Dagmarze i Rafałowi ślubu. Meble i dekoracje zostaną zawiezione na Wielką Sowę samochodami terenowymi.

  Nowożeńcy nie kryją radości. Spełni się ich największe marzenie, a panna młoda, mimo że ślub będzie plenerowy, założy piękną sukienkę i buty na szpilkach. - Bardziej niż turystką jestem kobietą i muszę na własnym weselu pięknie wyglądać - mówi, uśmiechając się, pani Dagmara.
  - Będziemy zaszczyceni, gdy na nasz ślub przyjdą też ci, którzy, tak jak my, kochają góry - mówią nowożeńcy. Z urzędnikami przygotowali dla turystów niespodziankę. Wszyscy, którzy w sobotę o godz. 12 wejdą na szczyt, by zobaczyć tę niecodzienną uroczystość, mogą liczyć na lampkę szampana i grilla.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama