Wrocław: Na nowej obwodnicy interesu nie zrobisz

  Wrocław: Na nowej obwodnicy interesu nie zrobisz

  Bartłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Po naszym tekście Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu unieważniła przetarg.
  Chodzi o sprzedaż hektaru lasu w pobliżu Siechnic, na trasie pierwszego odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia.
  O sprawie pisaliśmy w poniedziałek. Przypomnijmy, że nadleśnictwo z Oławy chciało sprzedać las w przetargu nieograniczonym za 11,6 tys. zł (to cena wywoławcza). Nowy właściciel mógłby zrobić na tym szybki interes, bo jeszcze przed wakacjami ziemię musieliby kupić od niego urzędnicy marszałka. Dokładnie w tym miejscu budować bowiem będą drogę z Siechnic do Kamieńca Wrocławskiego, czyli część nowej obwodnicy.


  Nie wiadomo, jak dużo urząd zapłaciłby właścicielowi lasu. Nam udało się jednak ustalić, że przed rokiem leżącą w pobliżu łąkę podobnej wielkości kupował za prawie 250 tysięcy złotych.
  - Podtrzymuję, że nie było w tym przypadku mowy o łamaniu prawa, bo wszystko działo się zgodnie z ustawą o lasach państwowych - upierał się wczoraj Wojciech Adamczak, szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, a jednocześnie radny sejmiku. - Ale nie chcemy w żaden sposób zagrażać budowie tej drogi - dodawał. I przetarg ostatecznie unieważnił.
  Przed rokiem za leżącą w pobliżu łąkę podobnej wielkości właściciel wziął prawie 250 tysięcy złotych.
  Już wcześniej pracę stracił autor przetargu, szef oławskiego nadleśnictwa Jacek Ziaja (choć oficjalnie jego odwołanie nie miało związku z kontrowersyjnym gruntem).
  Co dalej z działką? Trafi do urzędu. Leśnicy deklarują, że spotkają się z urzędnikami reprezentującymi władze województwa i zaproponują im najkorzystniejszy dla samorządowców sposób przekazania gruntu.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kurde, nie wyszło

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 14

   A to się nabywca zmartwi, pewnie już liczył przebitkę, i urzędnikom nic nie wpadnie... Dobrze ktoś powiedział, że ostatnie, co jeszcze nie rozgrabione w Polsce, to lasy. Dziennikarze - bądźcie...rozwiń całość

   A to się nabywca zmartwi, pewnie już liczył przebitkę, i urzędnikom nic nie wpadnie... Dobrze ktoś powiedział, że ostatnie, co jeszcze nie rozgrabione w Polsce, to lasy. Dziennikarze - bądźcie nadal czujni, im więcej takich artykułów, tym mniej potencjalnych przekrętów.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama