Lądek i Stronie bez lekarza w nocy i w święta

  Lądek i Stronie bez lekarza w nocy i w święta

  Romuald Piela

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Po likwidacji szpitala w Lądku-Zdroju 20 tysięcy mieszkańcy dwóch gmin nie ma zapewnionej opieki medycznej w nocy i w święta.
  W marcu radni powiatu kłodzkiego podjęli uchwałę, nakazującą zarządowi utworzenie w Lądku ambulatorium. Miało zostać otwarte do końca kwietnia.

  - Jest czerwiec, a my nie mamy ani ambulatorium, ani informacji, czy ono w ogóle powstanie - mówi Leszek Pazdyk, przewodniczący rady miasta w Lądku-Zdroju. - Przecież zapewnienie opieki w nocy i w święta władze powiatu deklarowały już w ubiegłym roku, kiedy tak forsowano projekt likwidacji naszego szpitala.


  Ludzie są rozgoryczeni. Z każdą dolegliwością muszą jeździć do szpitali w Kłodzku bądź Polanicy, oddalonych o ponad 30 km. Mają pogotowie ratunkowe, ale można je wezwać tylko w wyjątkowych przypadkach.

  Marek Jagódka, wicestarosta kłodzki odpowiedzialny za służbę zdrowia, tłumaczy, że ambulatorium na pewno powstanie.
  - Został do tego zobligowany dyrektor kłodzkiego szpitala - mówi wicestarosta. - Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej zakończył ubiegły rok z zyskiem czterech milionów złotych. Są pieniądze na to, by zapewnić mieszkańcom opiekę.

  Ryszard Wiktor, mieszkaniec Stronia Śląskiego, wierzy, że tak się stanie:
  - Dajemy władzom ostatnią szansę - mówi.
  Leszek Pazdyk: Jest czerwiec, a my nie mamy ani ambulatorium, ani informacji, czy ono w ogóle powstanie
  W Lądku jest już pracownia RTG i nocne dyżury w aptekach. W nagłych przypadkach ludzie nie muszą już jeździć po lekarstwa do Kłodzka. Teraz czekają już tylko na jedno: ambulatorium, które zapewni im opiekę medyczną w nocy i w święta.

  - W całej sprawie nie chodzi tylko o nas, ale także o turystów, którzy latem przyjadą do Lądka i Stronia - dodaje Leszek Pazdyk.
  Władze powiatu chcą uruchomić ambulatorium jeszcze w czerwcu. Jeśli znowu nie dotrzymają słowa, mieszkańcy zapowiadają protesty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama