Sprawdź, gdzie iść na studia

  Sprawdź, gdzie iść na studia

  Bożena Kończal

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dolnośląskie uczelnie wysoko w krajowym rankingu. Radzimy, jak wybrać dobrą szkołę wyższą w naszym regionie.
  Tegoroczni maturzyści nerwowo zastanawiają się, jaką wybrać uczelnię. Rodzice nie zawsze wiedzą, co mają im doradzić. Nasza redakcja przychodzi z pomocą: dziś publikujemy specjalny dodatek - "Ranking Szkół Wyższych 2009".

  Zestawienie przygotowane zostało przez Akademickie Centrum Informacyjne. Oceniano 169 uczelni publicznych i niepublicznych. Za najlepszą uczelnię w kraju uznano Uniwersytet Warszawski, ale również nasz Uniwersytet Wrocławski ma powody do dumy. Jest czwarty w Polsce. Wyprzedzają go jeszcze tylko Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Politechnika Wrocławska znalazła się na 9. miejscu.

  Jeszcze lepiej wypadły te szkoły w swoich grupach. W kategorii uniwersytetów Uniwersytet Wrocławski jest na trzeciej pozycji, a wśród szkół technicznych - Politechnika Wrocławska zajęła drugie miejsce w kraju!
  - To potwierdza renomę naszej uczelni w polskim środowisku naukowym - cieszy się prof. Marek Bojarski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego. Z kolei prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej, podkreśla, że tak wysoka pozycja uczelni na listach rankingowych to wynik wielu lat ciężkiej pracy i świadomego stawiania na jakość.
  W kategorii uniwersytetów Uniwersytet Wrocławski jest na trzeciej pozycji, a wśród szkół technicznych - Politechnika Wrocławska zajęła drugie miejsce w kraju!
  Najlepsze dolnośląskie uczelnie poza Wrocławiem to Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy (na 91. pozycji w rankingu), Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie (141.) oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu (153.).
  Akademickie Centrum Informacyjne, tworząc ranking, brało pod uwagę cztery kryteria: siłę intelektualną uczelni, współpracę międzynarodową, ofertę kształcenia oraz przyjazne studiowanie.
  ACI przyznało też certyfikaty Wiarygodna Szkoła uczelniom niepublicznym, które poddały się ocenie: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Copernicus z Wrocławia zajęła 4. miejsce.

  Lista uczelni - w dodatku "Ranking Szkół Wyższych 2009" w dzisiejszej "Polsce-Gazecie Wrocławskiej"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama