Nasza archidiecezja ma 24 nowych księży. Ośmiu z nich to...

  Nasza archidiecezja ma 24 nowych księży. Ośmiu z nich to wrocławianie

  MAR

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Archidiecezja wrocławska ma 24 nowych księży. W sobotę wyświęcił ich w katedrze arcybiskup Marian Gołębiewski.
  - Świat współczesny chce dużo mieć, wy macie go uczyć, żeby więcej "być" - mówił do młodych kapłanów metropolita wrocławski.

  Nowi księża nie wiedzą jeszcze, gdzie zostaną skierowani do pracy.
  - Na razie rozjechali się do swoich rodzinnych parafii, gdzie w niedzielę odprawili swoje pierwsze msze, czyli tzw. prymicje - mówi ks. Andrzej Jerie, rzecznik kurii.

  Nowymi księżmi zostali: Stefan Bekalarz z Wrocisławic, Mirosław Chmielowski z Jędrzejowa, Mateusz Ciesielski z Wrocławia, Jarosław Czapliński z Żar, Marcin Danielczuk z Borku Strzelińskiego, Maciej Dębogórski z Oławy, Michał Gaba z Wrocławia, Daniel Herbowski z Przeworna, Paweł Jędrzejski z Jelcza-Laskowic, Bartosz Kasprzyszak z Wrocławia, Marcin Krawczyk z Wrocławia, Sebastian Kruk z Wrocławia, Artur Lech z Brzegu Dolnego, Piotr Mazur z Oławy, Maciej Paleczny z Wrocławia, Marcin Robakowski z Cieszkowa, Łukasz Saczyński z Wrocławia, Piotr Sierzchuła z Wrocławia, Rafał Stachowiak z Kożuchowa, Marcin Wojteczek z Jelcza-Laskowic, Mariusz Wyrostkiewicz z Oławy, Karol Żygadło z Oławy, Marek Matyszek z Zagórzycy i Tomasz Pawlik z Wierzchlesia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama