Górniczy Chór Męski z ZG Lubin wystąpi we Francji

  Górniczy Chór Męski z ZG Lubin wystąpi we Francji

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Górniczy Chór Męski, działający ZG Lubin, zaprosiły Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Polskich we Francji (Associatcion des Etiudians et Diplomes Polonais) oraz organizacja ARASFEC (Regionalne Stowarzyszenie Pomocy Rodzinnej i Współpracy Kulturalnej) z Gap z okazji 65. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.
  Koncerty potrwają od 5 do 11 czerwca. Mają one przypomnieć rolę, jaką odegrali polscy żołnierze w walkach na wielu polach bitew II wojny światowej. Będzie to także okazja do oddania hołdu Polakom, którzy przelewali krew za Ojczyznę w różnych okresach naszej historii.

  Chór wystąpi w środowiskach polonijnych w Paryżu i w regionie paryskim. Najważniejszy koncert odbędzie się 7 czerwca po mszy św. w Kościele Polskim, który znajduje się w sąsiedztwie Polskiej Misji Katolickiej, najstarszej poza granicami naszego kraju.

  Z organizacją ARASFEC lubiński chór współpracuje od 2000 roku. Zespół dwukrotne występował we Francji, na festiwalach chóralnych w regionie Gap (Alpy). Kilkakrotnie też gościł przedstawicieli tej organizacji w swoim mieście.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama