To naziści plakatowali Wrocław

  To naziści plakatowali Wrocław

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Międzynarodowa neonazistowska organizacja Krew i Honor może stać za kwietniową akcją oklejania wrocławskich przystanków nazistowskimi plakatami - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.
  - Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć tej informacji - ucina prokurator Jarosław Dorywała, szef Prokuratury Rejonowej Stare Miasto. Przyznaje jednak, że jest prowadzone śledztwo w tej sprawie.

  Zarzuty usłyszały już dwie osoby.
  - Sąd odmówił aresztowania jednej z nich. My odwołaliśmy się od tej decyzji do Sądu Okręgowego. Nic więcej nie mogę o tej sprawie powiedzieć - zarzeka się Dorywała.

  W kwietniu na kilkudziesięciu przystankach MPK we Wrocławiu pojawiły się plakaty z wizerunkiem dziecka i napisem "Musimy chronić byt naszej rasy i przyszłość dla białych dzieci". Były też plakaty z manifestem antymuzułmańskim, nawołujące do "rasowej jednolitości" Europy. Termin akcji plakatowej związany był z przypadającą 20 kwietnia rocznicą urodzin Adolfa Hitlera.

  Jednym z dwóch podejrzanych w tej sprawie jest 21-letni Maciej R. z Wrocławia. To jego aresztowania chciała prowadząca śledztwo prokuratura. Drugim jest o trzy lata starszy mieszkaniec Bolesławca.
  Według naszych nieoficjalnych informacji, w komputerze Macieja R. znaleziono zdjęcia z różnych nazistowskich imprez. Maciej R. występuje na nich w koszulce z napisem "Krew i Honor dzielnica Śląska". Są to m.in. zdjęcia z koncertów, najprawdopodobniej z nazistowską muzyką.

  Prokuratura i zajmująca się tą sprawą Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie robią tajemnicy z informacji, że w tej sprawie można spodziewać się kolejnych zatrzymań.

  "Krew i Honor" to neonazistowska organizacja działająca od końca lat 80. Jest najbardziej znana z prowadzenia stron internetowych - głównie redwatch.info, na której umieszczane są zdjęcia, a czasem nawet adresy i numery telefonów osób uważanych za "zdrajców rasy".

  Rok temu ujawniliśmy, że na innej witrynie organizacji "Krew i Honor" znalazła się odezwa, nawołująca do zabijania polskich policjantów, pełniących służbę w ramach misji pokojowej w Kosowie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama