Legnica: Rada jest ciekawa? To zapłaci

  Legnica: Rada jest ciekawa? To zapłaci

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W Legnicy trzeba będzie płacić za odpowiedzi na niewygodne dla prezydenta miasta pytania.
  Legniccy radni będą musieli płacić za odpowiedź na interpelację, jeśli jej przygotowanie wymaga dodatkowej pracy urzędników. Taką wykładnię usłyszeli od prezydenta miasta Tadeusza Krzakowskiego, gdy chcieli się dowiedzieć, ile zarabiają dyrektorzy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

  Aż dwunastu dyrektorów potrzebował szef placówki, by sprawnie nią kierować. Obecnie Andrzej K. siedzi w areszcie po przyjęciu 10 tys. zł łapówki.
  Radni chcieli się dowiedzieć, ile ci menedżerowie zarabiają. Słyszeli bowiem, że płace dyrektorów dochodzą do 9 tys. zł, podczas gdy pracownik socjalny dostaje ok. 1,2 tys. zł. Usłyszeli jednak, że taka wiedza kosztuje, ponieważ informacja wymaga przetworzenia.

  - To nie jest szlaban na informacje, lecz ich uporządkowanie - zapewnia prezydent Tadeusz Krzakowski. - Nie mamy nic do ukrycia, ale niestety, część radnych potrafi swoimi pytaniami sparaliżować pracę wydziału.

  Radni zapowiadają, że gdy dostaną rachunek za informację, pójdą z nim do sądu.
  Dodaje, że często musi oddelegowywać pracowników do przygotowywania odpowiedzi na interpelacje radnych, sprawy mieszkańców czekają.
  Prezydent narzeka, że radni chcą całych zestawień i analiz, nawet z lat poprzednich. W zalewaniu pytaniami urzędu celują opozycyjni radni z Platformy Obywatelskiej. Na przykład Zbigniew Dudek, emerytowany pracownik wydziału oświaty, prosi o informacje dotyczące głównie szkolnictwa, za które sam kiedyś odpowiadał.

  Radni są zbulwersowani postawą prezydenta. Twierdzą, że gdy dostaną rachunek za informację, pójdą z nim do sądu.
  - A jeśli okaże się, że musimy zapłacić, to zbierzemy każdą kwotę, bo ujawnienie draństwa jest warte każdej ceny - zapewnia Paweł Frost, autor interpelacji.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama