Natalka coraz bliżej nowych rodziców

  Natalka coraz bliżej nowych rodziców

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sąd podjął decyzję w sprawie dalszych losów trzyletniej dziewczynki.
  Trzyletnia Natalka, chora na fenyloketonurię i pozostawiona w szpitalu przez zastępczych rodziców, być może w końcu znajdzie nowy dom. To możliwe, bo wczoraj sąd rodzinny w Lubaniu zdecydował o rozwiązaniu rodziny zastępczej, w której dotąd dziewczynka była, i pozbawił praw opiekuńczych jej zastępczą matkę.

  - To oznacza, że droga do adopcji dziecka lub stworzenia nowej rodziny zastępczej jest otwarta. Musimy poczekać 21 dni, gdy wyrok sądu się uprawomocni - informuje sędzia Andrzej Wieja, rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.
  Sąd rodzinny ustanowił wczoraj nowego opiekuna prawnego dla Natalki.

  Historię dziewczynki opisywaliśmy w "Polsce-Gazecie Wrocławskiej" kilka razy. Zaalarmowali nas pacjenci i pielęgniarki z kliniki neurochirurgii szpitala przy ul. Borowskiej, gdzie prawie miesiąc przebywała po operacji krwiaka mózgu. Jej zastępczy rodzice nie odwiedzili jej ani razu.
  Sąd rodzinny ustanowił wczoraj nowego opiekuna prawnego dla Natalki. Na razie będzie nią dyrektorka zakładu opiekuńczo-leczniczego w podwrocławskich Wierzbicach, prowadzonego przez siostry ze zgromadzenia św. Józefa. Dziecko mieszka tam od trzech tygodni.

  Siostra Józefa Machowska, dyrektor ośrodka w Wierzbicach, przyznaje, że dziewczynka zaaklimatyzowała się w nowym otoczeniu. - Jest otwarta, bawi się z rówieśnikami, ale widać, że jest smutna - opowiada siostra. Od początku interesowało się nią wiele rodzin z Polski, które chciały ją adoptować. Twierdziły, że nie przeraża ich stan zdrowia dziecka. Natalka wymaga bowiem specjalnych posiłków, a niektórych to zniechęca.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fg

   df (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 19

   http://pavel1988.mybrute.com

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama