Każdego dnia debata

  Każdego dnia debata

  Bartłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego wchodzi w decydującą fazę. Wszystkie formacje wyciągają najcięższe działa i praktycznie codziennie dochodzi do debat między kandydatami.
  Rafał Dutkiewicz poparł wczoraj oficjalnie kandydaturę Stanisława Huskowskiego (PO) w tych wyborach.
  - To wyśmienity kandydat, który dobrze wie, co potrzebne miastom takim jak Wrocław. W swojej kampanii podkreślał przecież potrzebę wspierania metropolii - przekonywał Dutkiewicz.

  Prezydent Wrocławia poparł wcześniej prof. Ryszarda Legutkę (PiS), Sergiusza Najara (SLD) oraz Józefa Piniora (centrolewica).
  Jednak poparcie Huskowskiego jest wyjątkowe z dwóch powodów. Po pierwsze, Rafał Dutkiewicz jest na wojennej ścieżce z przedstawicielami Platformy. A po drugie - zapowiedział, że Huskowski może liczyć na jego głos.
  - Nie tylko mój, ale całej mojej rodziny - dodał prezydent Wrocławia.

  Marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski, przyjechał w poniedziałek do stolicy Dolnego Śląska wspierać Platformę Obywatelską. Najpierw odebrał honorowe obywatelstwo Obornik Śląskich, w których się urodził. Nie zapomniał jednak wesprzeć listy swojej partii, ze specjalnym uwzględnieniem jej lidera Jacka Protasiewicza.
  - To człowiek, który pomimo ostrości sporu zawsze zachowuje klasę i potrafi utrzymać przyjazną atmosferę, co w polityce zdarza się nieczęsto - mówił Komorowski o Protasiewiczu.

  Jakby zupełnie z boku całej kampanii politycy Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI próbowali w poniedziałek zaprezentować projekt ustawy o muzeum ziem zachodnich, który na powrót oddawałby tę placówkę (występującą pod nazwą Ośrodka Pamięć i Przyszłość) pod opiekę ministerstwu kultury.

  Kazimierz Ujazdowski podkreślał, że to projekt z wyborami niezwiązany. Aby znaleźć dla niego wsparcie, trzeba poczekać do posiedzenia Sejmu. A następne już po wyborach europejskich.
  W auli Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu w debacie zmierzyli się liderzy list: Lidia Geringer de Oedenberg (SLD), Leszek Grala (PSL), Ryszard Legutko (PiS), Józef Pinior (CentroLewica), Jacek Protasiewicz (PO). Spotkanie zorganizowane zostało przez młodzieżówkę stowarzyszenia XXI.
  W pierwszej części politycy dyskutowali o Dolnym Śląsku i Polsce w Europie oraz przyszłości Starego Kontynentu. A w drugiej sami zadawali sobie pytania.

  We wtorek kolejna debata "jedynek" list okręgu dolnośląsko-opolskiego. Tym razem zmierzą się lider PO - Jacek Protasiewicz, CentroLewicy - Józef Pinior oraz Libertasu - Janusz Dobrosz. Spotkanie będzie miało znacznie luźniejszą formułę niż poprzednie. Nie ma bowiem z góry określonych zagadnień, na jakie kandydaci będą się musieli wypowiedzieć. Można się spodziewać sporu o traktat lizboński, oraz dopłaty bezpośrednie dla rolników.

  Spotkanie o godz. 15 w budynku Starej Giełdy przy pl. Solnym.


  Już za 13 dni
  Do urn będziemy mogli pójść 7 czerwca, czyli w przyszłą niedzielę. Wybieramy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybierają 50 deputowanych. Ordynacja wyborcza jest tak skonstruowana, że o tym, ilu kandydatów z naszego, dolnośląsko-opolskiego, okręgu pojedzie na stałe pracować do Strasburga, decydować będzie frekwencja wyborcza. Nasze głosy najpierw będą dzielone na partie, a dopiero potem na kandydatów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po debacie - tylko Lidia

   byłem i wiem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 21

   Kwiatek - nie było cię to się nie wypowiadaj, przynajmniej nie kłam.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po debacie - tylko Lidia

   byłem i wiem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 21

   Myślę, że TY i twoi spamerscy koledzy ze sztabu najara wszędzie zakrzywiacie rzeczywistość. Myślę, że mam dość takich spadochroniarzy typu właśnie najar, którzy żebrząc o poparcie starają się...rozwiń całość

   Myślę, że TY i twoi spamerscy koledzy ze sztabu najara wszędzie zakrzywiacie rzeczywistość. Myślę, że mam dość takich spadochroniarzy typu właśnie najar, którzy żebrząc o poparcie starają się marginalizować prawdziwych liderów. Na liście SLD oprócz Lidii są jeszcze wartościowi ludzie ale na pewno nie jest nim najar. Wracaj do sztabu chłopie i spamuj na słupach póki jeszcze Ci za to kasę dają. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tyko nie Lidia

   kwiatek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 20

   Najlepiej wypdli Pinior i Legutko, natomiast jaka jest Geinger radze piczytac w dzisiejszej wiezy Cisnien w Gazecie wyborczej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Głosuje na NAJARA

   zgcwr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 23

   SLD-UP wystawiło świetnych kandydatów w naszym okręgu, jak dobrze pójdzie a wszystko na to wskazuje to są szanse że Sergiusz Najar dzięki szerokiemu poparciu, międzynarodowych koneksjach i...rozwiń całość

   SLD-UP wystawiło świetnych kandydatów w naszym okręgu, jak dobrze pójdzie a wszystko na to wskazuje to są szanse że Sergiusz Najar dzięki szerokiemu poparciu, międzynarodowych koneksjach i znajomości 5 języków dostanie tak dobry wynik że lista SLD-UP dostanie drugi mandat, pewnie zanim wejdzie Lidia. Ale dwa mandaty to 100% więcej niż w poprzednich wyborach, dlatego warto głosować na Najara!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po debacie - tylko Lidia

   byłem i wiem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 24

   Lidka świetnie się pokazała na debacie. Jest najbardziej kompetentna ze wszystkich kandydatów. Ewentualnie Protasiewicz jeszcze ale reszta słabiuuutko :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama