Test dla kierowców na Wyścigowej. Radzimy, jak nie utknąć w...

  Test dla kierowców na Wyścigowej. Radzimy, jak nie utknąć w korku

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pierwszy poważny test dla kierowców po zamknięciu ulicy Wyścigowej.
  W poniedziałek objazd wyznaczony przez urzędników musiał zdać egzamin w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. W korkach trzeba było postać dłużej niż zwykle, ale kierowcy przyznawali, że tragedii nie ma.

  Byliśmy na miejscu między godz. 7 a 9, a potem o godz. 16, i sprawdziliśmy, jak wyglądał ruch. Wiemy także, jakie zmiany na gorąco wprowadzali urzędnicy. Mamy cztery rady dla kierowców, co robić, by sprawnie przejechać przez ten rejon miasta.


  * Nie bójmy się Wyścigowej
  W poniedziałek od rana kierowcy robili wszystko, by nie jechać ulicą Wyścigową. Niesłusznie. Okazało się, że wygrali ci, którzy uważnie obejrzeli plan objazdów i zapamiętali, że Wyścigową nie można jeździć od centrum w kierunku Bielan Wrocławskich. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z niej, jadąc w przeciwnym kierunku.

  Tymczasem w poniedziałek kierowcy jadący od Bielan i autostrady A4 w stronę centrum wybierali głównie przejazd ulicą Karkonoską. To z tego powodu na tej ostatniej tworzyły się dwa razy dłuższe korki niż zwykle. Na swoją kolej trzeba było czekać w szczycie komunikacyjnym nawet cztery cykle świetlne. W tym samym czasie dwa nieremontowane na razie pasy ulicy Wyścigowej świeciły pustkami.

  * Na Wyścigowej także lewym pasem
  Nawet ci kierowcy, którzy zdecydowali się na przejazd Wyścigową w stronę centrum, uparcie trzymali się prawego pasa ruchu. To powodowało, że przed głównym skrzyżowaniem: Wyścigowej, Ślężnej, Sudeckiej i Waligórskiego auta stały głównie na prawym pasie, podczas gdy lewy pozostawał praktycznie wolny. Ci, którzy się w porę zorientowali, że z lewego pasa na tym skrzyżowaniu można jechać zarówno prosto w Sudecką, jak i w prawo w Ślężną, znacznie szybciej dojechali do celu.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama