Sprawny ratunek w nowej klinice Akademii Medycznej

  Sprawny ratunek w nowej klinice Akademii Medycznej

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Po niemal dwóch latach przygotowań i opóźnień, spowodowanych przeciągającymi się przetargami, wrocławianie doczekali się wreszcie największego w mieście oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.
  Ruszy w Akademickim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej. Należy do najbardziej nowoczesnych i największych w kraju.

  - O jego randze i wielkości świadczy fakt, że będzie tam aż 20 łóżek, podczas gdy w całym Wrocławiu na 9 oddziałach intensywnej terapii jest łącznie 60 - podkreśla Arkadiusz Foerster, rzecznik Akademii Medycznej. Nie chodzi przy tym o zwykłe łóżka, tylko specjalistyczne stanowiska do intensywnej terapii.

  Klinika jest wyposażona w pierwszy w kraju system komputerowy dla intensywnej terapii.

  Klinika jest wyposażona w pierwszy w kraju system komputerowy dla intensywnej terapii, który ma automatycznie zbierać i przetwarzać informacje o pacjentach i ultranowoczesny sprzęt do ratowania życia ludzkiego. - Komputer będzie stał przy każdym łóżku podłączony do aparatury.


  Pobiera dane na temat zdrowia pacjenta, takie jak np. ciśnienie krwi, tętno, praca serca. W każdej chwili lekarz może sprawdzić, jak czuje się chory - tłumaczy prof. Andrzej Kübler, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu. Sam sprzęt kosztował 21 mln zł.

  Oddział będzie wyróżniać się też na tle innych podobnych placówek w kraju pokojem spotkań dla rodzin chorych, w którym będą organizowane spotkania i rozmowy z psychologiem, osobą duchowną, lekarzem i pielęgniarką.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama