Ważne
  Kładką przejdziemy dopiero w czerwcu

  Kładką przejdziemy dopiero w czerwcu

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Choć kładka nad fosą miejską, która połączyła pl. Orląt Lwowskich z Dzielnicą Czterech Świątyń jest już gotowa, wrocławianie - wbrew zapowiedziom - nie będą mogli skorzystać z niej już w ten weekend.
  Nowy termin otwarcia zaplanowano na 1 czerwca, czyli za tydzień.
  Dlaczego? - Teraz czekają nas odbiory techniczne, które potrwają właśnie siedem dni - tłumaczy Krzysztof Kubicki z biura prasowego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

  Dopiero po ich zakończeniu będzie można przeciąć wstęgę przed wejściem na mostek.
  W piątek robotnicy ułożyli ostatnie kostki brukowe po obu stronach kładki.
  Jednak nie wszystkie prace w okolicy zakończono. Wciąż trwa remont parku Staromiejskiego od strony ulicy Włodkowica. Zarząd Zieleni Miejskiej odnawia tam ścieżki, wymienia latarnie i ławki. Jednak urzędnicy zaznaczają, że nawet jeśli roboty w parku nie zakończą się za tydzień, to i tak będzie można przejść przez mostek, bo część chodników zostanie już ukończona.

  Początkowo kładka miała być gotowa w kwietniu. Ale w ostatniej chwili zmieniony został projekt tej przeprawy. Urzędnicy przestraszyli się bowiem chuliganów. Pierwotnie balustrady mostku miały zostać wykonane z dwóch długich tafli szkła. Istniała jednak obawa, że wandale będą je niszczyli, a wymiana całości byłaby przeraźliwie droga.
  Nowy mostek ma 44 m długości i waży 47 ton.
  Dlatego też zdecydowano, że balustrada zmontowana zostanie z kilkunastu oddzielnych tafli, poprzedzielanych palikami.

  Nowy mostek ma 44 m długości i waży 47 ton. Jest zbudowany z drewna, które ściągano z Afryki. Urzędnicy zapewniają, że było warto, bo materiał ten jest wyjątkowo trwały. Kładka ma też świecić w ciemnościach - w poręczach balustrad zostały zamontowane żarówki.
  Dzięki kładce jeszcze popularniejsza ma się stać zabytkowa Dzielnica Czterech Świątyń. Mostek sprawi, że łatwiej będzie do niej dotrzeć z okolicy Dworca Świebodzkiego. Inwestycja kosztowała 3,4 miliona złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo