W Jeleniej Górze zlikwidują zakład komunikacyjny

  W Jeleniej Górze zlikwidują zakład komunikacyjny

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Władze Jeleniej Góry chcą zlikwidować Miejski Zakład Komunikacyjny. Nie oznacza to jednak, że z ulic znikną autobusy.
  Przewoźnik, który teraz jest zakładem budżetowym, zmieni się w spółkę prawa handlowego, czyli firmę działającą według rynkowych reguł.

  Zmianę wymusza nowelizowana właśnie ustawa o finansach publicznych. Według jej zapisów, od nowego roku gminy nie będą mogły prowadzić zakładów budżetowych zajmujących się komunikacją. Projekt uchwały likwidującej MZK jest już gotowy. Rada miejska zajmie się nim prawdopodobnie na czerwcowej sesji.
  Marek Woźniak, dyrektor MZK, uspokaja i zapewnia, że rewolucji nie będzie.

  Pasażerów miejskich autobusów bardziej jednak interesuje to, czy zmiany w jakiś sposób odbiją się na jakości i cenie usług. Załoga zakładu chce zaś wiedzieć, czy w firmie po przekształceniach zostaną utrzymane dotychczasowe miejsca pracy.

  Marek Woźniak, dyrektor MZK, uspokaja i zapewnia, że rewolucji nie będzie. Gmina chce nawet wyposażyć powstającą spółkę w solidne wiano, które ułatwi jej przetrwanie na rynku. Chodzi o zakupy autobusów. W tym roku już kupiono osiem wozów, a kolejna partia ma trafić do MZK jeszcze przed likwidacją spółki. Autobusy wprawdzie nie są nowe, ale przeszły gruntowne remonty i na ulicach Jeleniej Góry spokojnie pojeżdżą jeszcze przynajmniej 10 lat. Zastąpią najbardziej wysłużone wozy z obecnego taboru.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama