W cudzym jak na swoim

  W cudzym jak na swoim

  Paweł Gołębiowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wałbrzyszanka zastała w domu dziką lokatorkę. Kobieta wyrzuciła jej rzeczy i pamiątki.
  Violetta Stróżak, wałbrzyszanka, po dwunastu latach wróciła do rodzinnego miasta z Grecji, gdzie pracowała. W swoim mieszkaniu zastała kobietę z trójką dzieci. Niepożądana lokatorka zamieszkała w jej domu, bo, jak twierdzi, nie miała gdzie się podziać. Co więcej, wyrzuciła między innymi cudzy sprzęt gospodarstwa domowego, zdjęcia i pamiątki rodzinne.
  - Zniknęły też moje ubrania. Zostały tylko nasze meble kuchenne, a w pokoju segment i komplet wypoczynkowy - wyjaśnia Violetta Stróżak. Twierdzi, że dzika lokatorka w ogóle nie czuła się winna, dała jej nawet klucze i zaproponowała wspólne mieszkanie.

  Próbowaliśmy spotkać się z kobietą, która zajęła mieszkanie, ale nie otworzyła nam drzwi. Dzika lokatorka jest jedną z osób, które dwa miesiące temu protestowały przeciwko odłączaniu mediów w nielegalnie zajętych mieszkaniach. Kobiety urządziły głodówkę w siedzibie Wspólnoty Samorządowej w dzielnicy Biały Kamień. Poparł je radny miejski, Ryszard Nowak. O sprawie głośno było w całym kraju. Informowały o niej nawet niemieckie i czeskie media.

  Violetta Stróżak opowiada, że kiedy zastała lokatorkę, to wierzyć jej się nie chciało, że to prawda.
  - Jak można wejść do cudzego mieszkania i żyć sobie jak na swoim - denerwuje się kobieta. W lokalu wcześniej mieszkała jej matka. Zmarła w listopadzie ubiegłego roku, ale córka jest tam zameldowana. Co więcej, rodzina Stróżaków mieszkała przy ul. Andersa od ponad czterdziestu lat.
  - Pani Violetta ma prawo tam mieszkać. A wejście innego lokatora, bez zgody najemcy, to włamanie - mówi Wojciech Czerwiński, wiceprezes Miejskiego Zarządu Budynków w Wałbrzychu.

  Pani Violetta problem zgłosiła na policję. Ta zajęła się sprawą, ale nie może kobiety samowolnie zajmującej lokal wyrzucić na bruk.
  Jeszcze w styczniu tego roku sprawę nielegalnego zajęcia mieszkania podał do sądu wałbrzyski Urząd Miejski. Cały czas jest w toku.
  - Mówiliśmy od dawna o tym, że jedna z protestujących lokatorek zajęła lokal, który nie jest pustostanem. Nie zamierzała się jednak z niego wyprowadzić - mówi Ewa Frąckowiak, rzeczniczka wałbrzyskiego magistratu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama