Na budowie wrocławskiego stadionu jest już miasteczko

  Na budowie wrocławskiego stadionu jest już miasteczko

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na budowie stadionu na Maślicach wyrosło już prawie całe miasteczko dwustu kontenerów.
  Oprócz magazynów są tu natryski i szatnie dla robotników, a nawet sale konferencyjne i biura. Na froncie robót uwija się każdego dnia 150 budowniczych. Mają do dyspozycji 49 wywrotek, 9 ładowarek i trzy koparki.

  Postęp prac już widać. Do czwartku wykonana została jedna piąta robót ziemnych. Wykopano np. dół w miejscu, gdzie powstaną wielopoziomowy parking i korona stadionu.
  Tam też do pracy wykorzystuje się dwa wibromłoty. Dzięki nim można zamontować specjalne platformy, które podtrzymują ściany wykopu przed osunięciem.

  Rozpoczęły się również pierwsze wylewki tzw. chudego betonu. To specjalna substancja, która ma utwardzić teren.
  Dopiero po tym będzie można wylewać w tym miejscu zwykły beton pod fundamenty sportowej areny. Nie trzeba go jednak dowozić z odległych betoniarni. Jak już pisaliśmy, robotnicy będą mieli betonu pod dostatkiem na miejscu, bo na placu budowy stanęła mała, tymczasowa betoniarnia.

  Budowa robi wrażenie swoim rozmachem, ale ciekawscy niestety nie wejdą już na jej teren. Właśnie ustawiono ogrodzenie, które okala cały plac.
  Co będzie się działo na Maślicach w przyszłym tygodniu? Zaplanowano dalsze wykopy na terenie przyszłej korony stadionu i wielopoziomowego parkingu. Do tego dojdą wylewki tzw. stóp betonowych pod trybunami - to początek fundamentów.
  Postęp prac już widać. Do czwartku wykonana została jedna piąta robót ziemnych.
  - Rozbudowana zostanie także sieć dróg tymczasowych, z których będą korzystać budowniczowie - opowiada Magdalena Malara, rzeczniczka prasowa spółki Wrocław 2012, która odpowiada za budowę stadionu. Dzięki temu transport materiałów będzie przebiegał szybciej i sprawniej.

  Na szczęście pomyślano o czystości wrocławskich ulic. Aby sprzęt budowlany nie zanieczyszczał dróg w okolicy stadionu, przy wyjazdach z budowy zamontowane zostaną specjalne myjki do kół. Zanim ciężarówka wyjedzie z placu, zostanie wyczyszczona.

  Co włożyć do kapsuły czasu?

  Za kilka dni pod fundamentami stadionu umieszczona zostanie kapsuła czasu. Znajdą się w niej przedmioty, które są związane z Wrocławiem i Euro.
  Każdy wrocławianin może - za naszym pośrednictwem - podsunąć swój pomysł, co powinno do kapsuły trafić.
  Czekamy na kolejne propozycje. Wysyłajcie je pocztą elektroniczną na adres: b.knapik@gazeta.wroc.pl. Czekamy jeszcze tylko do niedzieli.
  Pomysły można zgłaszać także na antenie Polskiego Radia Wrocław i Radia RAM. Oceni je komisja. Najciekawsze pomysły wrocławian opublikujemy w gazecie, a ich autorzy dostaną nagrody.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zdjęcia z budowy

   Jarek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

   zapraszam na stronę www.cwwzzbsne.republika.pl gdzie w tygodniowych odstępach czasu, w każdą niedzielę, pojawiają się nowe zdjęcia z przebiegu prac budowlanych. pozdrawiam
   Jarek

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zdjęcia z budowy

   Jarek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

   zapraszam na stronę www.cwwzzbsne.republika.pl gdzie w tygodniowych odstępach czasu, w każdą niedzielę, pojawiają się nowe zdjęcia z przebiegu prac budowlanych. pozdrawiam
   Jarek

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama