W Wałbrzychu pomstują na dziury w drodze i walczą o...

  W Wałbrzychu pomstują na dziury w drodze i walczą o odszkodowania

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wałbrzyskie pogotowie ratunkowe chce 23 tys. zł za naprawę uszkodzonych karetek.
  Ratownicy z pogotowia w Wałbrzychu dostają wezwanie do chorego, który ma objawy zawału. Natychmiast zespół wyrusza w drogę. Karetka pędzi przez miasto, by ratować ludzkie życie. Nagle koło erki wpada w wyrwę, których w mieście nie brakuje.

  Ratownicy gwałtownie hamują, zatrzymują się, wzywają policję, sporządzają protokół, robią zdjęcia. A chory dostaje informację, że pomoc dotrze do niego później. To wygląda jak koszmarny sen pacjenta. Jednak dokładnie tak powinno działać pogotowie - według Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei - aby bez problemu dostać zwrot pieniędzy za naprawę zniszczonej na dziurze erki.

  - To jakaś bzdura - nie przebiera w słowach Ryszard Kułak, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu. - Zespół karetki, który jedzie do chorego, ma robić zdjęcia dziury, w której skrzywił felgę?

  Od kilku tygodni DSDiK i pogotowie wymieniają się pismami. Dyrektor Kułak przesłał żądane faktury i opis tras, na których erki zostały uszkodzone. Stracił nerwy, gdy w jednym z ostatnich pism przeczytał, że powinien jeszcze dołączyć do dokumentów zdjęcia z miejsc, gdzie doszło do szkody.

  Co na to dolnośląska służba? Dla urzędników sprawa jest w toku. - Pogotowie uzupełnia dokumentację powstania szkody - mówi krótko Joanna Jarocka z DSDiK.
  Chodzi o prawie 23 tys. zł, które pogotowie wydało na prostowanie felg, wymianę amortyzatorów i innych części zniszczonych na dziurach. Miesięcznie to koszt blisko 10 tys. zł.

  Wałbrzyscy ratownicy i i kierowcy mogą tylko z zazdrością patrzeć na stan dróg w innych dużych miastach w regionie. Ani pogotowie w Legnicy, ani w Jeleniej Górze nie ma problemów ze zniszczonymi na dziurach erkami.

  - Drogi w naszym regionie są w dobrym stanie, w odróżnieniu od regionu wałbrzyskiego - wyjaśnia Norbert Kaczmarek, zastępca dyrektora pogotowia ratunkowego w Jeleniej Górze.
  Jak dodaje, w czasie wyjazdów w region Wałbrzycha karetki zwalniają. Dotyczy to między innymi dojazdu do szpitala w dzielnicy Piaskowa Góra.
  Dla urzędników sprawa jest w toku: Pogotowie uzupełnia dokumentację powstania szkody.
  Jak opowiada Mirosław Adamczyk, mechanik w pogotowiu, właściwie nie ma dnia, żeby na kanał nie trafiała jakaś erka. W warsztacie są sterty uszkodzonych lub nawet pękniętych elementów zawieszenia i i skrzywionych stalowych felg.
  Ryszard Kułak, dyrektor pogotowia, postanowił nie odpuścić i zwrócił się o oddanie pieniędzy: o prawie 700 zł do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i ponad 22 tys. zł - do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   http://www.eco-gama.pl

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   Najlepiej niszczy dokumenty w rałbrzychu eco gama http://eco-gama.pl. Oni by tu pomogli hehe

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama