Wpis ósmy - popieram wrocławski ZDiUM i jego akcję...

  Wpis ósmy - popieram wrocławski ZDiUM i jego akcję likwidacji wszelkich zabytków

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  O tym na co komu wrocławski Ratusz. O przyszłych pokoleniach, kamiennych tablicach, Skarbie Średzkim. A także o tym, że "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza gdyby powstawał dziś, to byłby blogiem a nie rękopisem.
  Trzeba raz na zawsze zrobić porządek z tymi zabytkami! Stoi sobie takie coś i stoi. Pilnować tego trzeba, konserwować i patrzeć żeby nie zepsuli. Niby, że dla przyszłych pokoleń.

  Guzik prawda. Przyszłe pokolenia to sobie w internecie znajdą, jak wyglądał choćby wrocławski Ratusz. Animację nawet można zrobić. I wirtualne zwiedzanie. A z oryginałem to tylko kłopot. Ja tam bym zburzył i na jego miejsce coś nowocześniejszego postawić kazał. Lekka konstrukcja z żelbetonu, na elewacji dużo szkła. Jakiś marmur gdzieniegdzie. I reflektorki żeby się w nocy fajnie światło odbijało.
  Może fontanna? Fontanny wiadomo ważne są! Przydatność mają użytkową bo nawilżają powietrze (patrz wpis czwarty).

  Dlatego w pełni i całym sercem popieram akcję speców z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta z tą tablicą z XVII wieku co stała na ulicy Grodzkiej we Wrocku. Niby, że zabytkowa. A to gruz zwykły! Dlatego przy okazji jakiegoś remontu wzięli ową tablicę do swojego magazynu i razem z resztą niepotrzebnych nikomu kamieni sprzedali typowi a typ wystawił tablicę na allegro.

  Tylko, że się dziennikarze doczepili! Wstyd się przyznać ale z "Polski The Times Gazety Wrocławskiej". Zaczęli wypisywać, że skandal bo tablica zabytkowa (tak oni tam pisali w tej gazecie) i jej tak bezceremonialnie sprzedawać nie można. Tym bardziej typowi i to jako gruz.

  A niby dlaczego nie można? Ja się z tą krytyką absolutnie nie zgadzam. Więcej nawet. Uważam, że akcję trzeba rozszerzyć. Taki na przykład Skarb Średzki. Jakaś korona ze złota, kamienie szlachetne i trochę średniowiecznej gotówki. A jakie niebezpieczeństwo? Bo się zbój łatwo połakomić może. A potem napaść i obrabować. Nie lepiej to wszystko na pierścionki dla Wrocławianek przerobić?

  Albo O! Rękopis "Pana Tadeusza" co we wrocławskim Ossolineum leży i tylko kurz z niego trzeba sprzątać. Bo ponoć cenny (rękopis nie kurz). A w kurzu to tylko roztocza, zarazki i bakterie okrutne. Fuj! "Pana Tadeusza" i bez rękopisu (no i kurzu) w internecie można znaleźć jak ktoś już koniecznie chce przeczytać.

  Zresztą dziś, gdyby Mickiewicz pisał "Pana Tadeusza", to nie piórem ani ołówkiem tylko na laptopie. A potem na płytkę by rzucił i do wydawnictwa mailem wysłał. Ewentualnie "Pan Tadeusz" byłby po prostu blogiem. Jak mój, tylko wierszowanym. Kto wie? Może internauci - taki Tetryk, czy inny tam Życzliwy [nieustannie pozdrawiam - M.R] - podrzucaliby na forum co fajniejsze rymy. A i na błędy (interpunkcyjne choćby) zwróciliby uwagę wieszcza. Oczywiście, o ile zaszłaby taka konieczność.
  I też byłoby fajnie a bez rękopisu.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zrzęda

   fan fan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   eee...następny zrzęda...krytykować to każdy potrafi, prowokować też...moim zdaniem tu się redaktorowi Rybakowi wsparcie należy...bo nawet jeśli czasem Mu coś nie wyjdzie to generalnie dobry z Niego...rozwiń całość

   eee...następny zrzęda...krytykować to każdy potrafi, prowokować też...moim zdaniem tu się redaktorowi Rybakowi wsparcie należy...bo nawet jeśli czasem Mu coś nie wyjdzie to generalnie dobry z Niego p***** jest...a i blog ma ciekawy...
   ale...tym razem się na Redaktora obrażam, bo nie przesłano dla mnie całusów...:P
   bojkot! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   coraz nudniej

   usypiany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Rybak, gonicie w piętkę, cała ta nudna gazeta też

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama