Będą szczepienia, będzie koalicja

  Będą szczepienia, będzie koalicja

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prawie 2,5 tys. dziewczynek z Wrocławia zostanie zaszczepionych przeciwko rakowi szyjki macicy. To kolejny postulat PiS, który zatwierdził Rafał Dutkiewicz.
  To kolejny skutek poparcia, jakiego PiS udziela prezydentowi w radzie miejskiej.
  Zaszczepione zostaną wszystkie trzynastolatki w mieście. Ale akcja zostanie przeprowadzona dopiero w przyszłym roku.

  - Koszt szczepionki, którą otrzymuje się w trzech dawkach, to 1100-1500 zł - wyjaśnia radna PiS Anna Szorec. - Rocznie ten program będzie kosztował 3 mln zł. Taki wydatek trzeba zapisać w budżecie miasta.
  Marcin Urban, skarbnik miejski, tłumaczy, że gdyby radni chcieli zacząć szczepienia w tym roku, musieliby zrezygnować z innych wydatków.

  Wrocław nie jest pierwszym miastem w Polsce, które decyduje się sfinansować kosztowne szczepienia. W 2007 r. zrobiły to już Polkowice. Na Dolnym Śląsku dołączyły do nich gminy Dobromierz, Legnickie Pole, Polanica-Zdrój, Szczytna i Kobierzyce.
  W tym roku dziewczynki szczepi też za miejskie pieniądze Jelenia Góra. Na profilaktykę dla 160 dziewczynek wyda 160 tys. zł.

  Szczepienia nie są ostatnim warunkiem, jaki PiS stawia Dutkiewiczowi. Radni zapowiedzieli, że będą też walczyć z próchnicą zębów u uczniów. PiS chce, by powstała lista dentystów, u których dzieci leczyłyby zęby za talony, jakie dostaną od miasta. - Szczegółów nie mamy, ale ważny jest pomysł - mówi Piotr Babiarz, szef klubu PiS.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama