Śpiewająca trzecia młodość, czyli II Przegląd Dorobku...

  Śpiewająca trzecia młodość, czyli II Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów w Lubaniu

  KAB

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Energii, wigoru i humoru mogą im pozazdrościć nastolatki. W Lubaniu blisko czterystu emerytów z całego Dolnego Śląska śpiewało, tańczyło i wygłupiało się ze sceny podczas II Przeglądu Dorobku Artystycznego Seniorów.
  Przyjechały zespoły muzyczne, wokalne, kabarety i soliści z Wrocławia, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Lubawki, Strzegomia, Działoszyna... - Wszystkie miejscowości trudno nawet wyliczyć - mówi Wioletta Szymków z Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu, która zorganizowała festiwal.

  Sceniczny repertuar był wyjątkowo różnorodny, począwszy od arii operowych, przez pieśni chóralne, przyśpiewki ludowe, a na poezji śpiewanej kończąc. Leszek Mendrykiewicz z Bogatyni zaśpiewał ze sceny "Konie narowiste" Wysockiego.
  - To trudny utwór, ale mam nadzieję, że się podobał - dzieli się swoimi wrażeniami z występu.

  Monice Walińskiej z Leśnej, która przyjechała do Lubania jako widz, sceniczne popisy bardzo się podobały.
  - Powinno być więcej takich imprez, bo to świetna okazja do spotkania się - mówi. Podobnie uważa Krystyna Mania z klubu seniora przy Górniczym Domu Kultury Jubilat w Bogatyni.
  - Jesteśmy w Lubaniu już po raz drugi i bardzo nam się podoba - zachwala.

  Oprócz prezentacji scenicznych, seniorzy pokazywali swoje dokonania artystyczne w dziedzinie sztuk pięknych i rękodzieła artystycznego. W foyer Miejskiego Domu Kultury przy ul. Kościuszki, gdzie odbywał się przegląd, urządzona została wystawa obrazów, haftów i kompozycji kwiatowych.
  Swoje pejzaże prezentował m.in. Mieczysław Pasternak z Lubania.
  - Bardzo fajnie, że ktoś miał taki pomysł i zorganizował tę imprezę - mówi.

  Pochlebne recenzje przeglądu lubański Dom Dziennego Pobytu zbierał zresztą od wszystkich. Jak podkreślali uczestnicy, takiej imprezy jak ta lubańska, po prostu brakowało do tej pory na Dolnym Śląsku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama