Lekarz z Dolnego Śląska potrafi

  Lekarz z Dolnego Śląska potrafi

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W naszym regionie szpitale radzą sobie świetnie. Przeprowadzają operacje wyjątkowe w skali Europy
  Na oddziale gastroenterologicznym szpitala "Latawiec" w Świdnicy przeprowadzono nowatorski zabieg termoablacji przełyku Barreta. Polegał na zniszczenia nabłonka, który powoduje rozwój raka gruczołowego w przełyku. To nowotwór złośliwy, na który choruje coraz więcej osób. Onkolodzy mówią wprost, że wzrost zachorowalności jest tu największy spośród wszystkich przypadków raka u ludzi.

  - Zabieg się udał, pacjent jest zdrowy. To szansa dla wielu innych chorych i dla nas, bo możemy im skutecznie pomagać - mówi dr Andrzej Zając, ordynator oddziału gastroenterologicznego.
  To on razem z personelem podjął się przeprowadzenia zabiegu. Wcześniej przez rok uczestniczył w zagranicznych szkoleniach w Wiedniu i Berlinie.
  - Najważniejsze, że się udało - dodaje zadowolony.

  Takie zabiegi wykonuje dziś zaledwie kilka ośrodków w Europie. Do tej pory w Polsce przeprowadzono ich zaledwie trzy, z czego dwa wykonała Klinika Gastroenterologii Centrum Onkologii w Warszawie. Trzeci - szpital w Świdnicy.
  To dowód na to, że nie tylko kliniki czy duże ośrodki specjalistyczne mogą się podejmować skomplikowanych procedur. Nasze lokalne, niewielkie szpitale niejeden raz już udowodniły, że największą ich siłą jest znakomity personel.

  Jak przekonuje Roman Szełemej, dyrektor szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu i pełnomocnik zarządu województwa do spraw polityki zdrowotnej, ogromna większość szpitali w regionie radzi sobie świetnie. W dodatku ponad 9o proc. utrzymuje płynność finansową.
  - W Wałbrzychu od roku przeprowadzamy operacje stabilizujące kręgosłup. Wykonywane są z bardzo małą ingerencją. Dzięki temu pacjenci szybko wracają do zdrowia - mówi Szełemej.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oczywiscie że potrafi, gdyby jeszcze mógł...

   pacjent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 93 / 91

   Gdyby nie limity, procedury, przeliczania i opłacalność... nasi lekarze... byliby w światowej czołówce, ale NFZ wszystkim podcina skrzydła


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   takich lekarzy jak w dzierzoniowie powinno byc wiecej

   wdzieczna pacjetka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

   Wielkie uznanie dla lekarzy tego szpitala dobrze wykonuja swoja prace podejmuja trudne decyzje zeby komus uratowac zycie nie boja sie ryzyka ludzie godni podziwu chociaz mnie operowali inni...rozwiń całość

   Wielkie uznanie dla lekarzy tego szpitala dobrze wykonuja swoja prace podejmuja trudne decyzje zeby komus uratowac zycie nie boja sie ryzyka ludzie godni podziwu chociaz mnie operowali inni lekarze z tego szpitala i nie mialam noza w sercu lekarze z tego szpitala uratowali mi zycie i tez wcale nie musieli a mimo to podjeli sie tej operacji mialam wielkie szczescie ze trafilam tamzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama