Dzieci do prezydenta: Chcemy czystego miasta

  Dzieci do prezydenta: Chcemy czystego miasta

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kilkuset uczniów wrocławskich szkół podstawowych i gimnazjów przyniosło w poniedziałek prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi petycję, w której domagają się, by miasto bardziej dbało o swoje zielone tereny.
  W drodze do ratusza uczniowie urządzili paradę na trasie spod siedziby Teatru Lalek do Rynku. Jak twierdzą, zainspirował ich pomysł na nowy spektakl, który przygotował dla nich Teatr - pt. "Co w trawie piszczy?". Ma on być poświęcony życiu owadów.

  - Prezydenta bardzo ucieszyło spotkanie z tak pozytywnie nastawioną młodzieżą - mówi Paweł Czuma, dyrektor biura prasowego magistratu. - Przyznał, że petycja, choć napisana przez dzieci, zawierała bardzo dorosłe postulaty, które już dziś miasto stara się realizować - dodaje Czuma.

  Czego domagają się najmłodsi w liście do prezydenta Wrocławia? Oto ich postulaty:
  * Dorośli - zabierajcie swoje dzieci do parków, a nie galerii handlowych! Wycieczka do parku może stać się dla małych przyrodników amatorów fascynującą przygodą.
  * Szanujmy miejską zieleń, nie depczmy trawników, nie zrywajmy kwiatów, nie śmiećmy! Wśród zieleni mieszkają owady, które mają prawo do życia.
  * Namawiajmy do jazdy rowerze - niech samochody nie zatruwają powietrza! Nie chcemy oddychać spalinami. Niech Wrocław stanie się najczystszym i najzieleńszym miastem Europy.
  * Dorośli - nie rzucajcie na trawniki butelek i niedopałków papierosów, sprzątajcie po swoich psach. Chcemy bawić się w zielonym parku, a nie na śmietniku!

  Magistrat twierdzi, że już teraz realizuje część postulatów dzieci. Paweł Czuma wymienia m.in. zachęcanie wrocławian do korzystania z parków, walkę z zalegającymi na skwerach psimi odchodami czy tworzenie miejsc postojowych dla rowerów.


  ZOBACZ ZDJĘCIA Z PARADY

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama