Ożywią ruiny w Ząbkowicach

  Ożywią ruiny w Ząbkowicach

  Romuald Piela

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Władze Ząbkowic Śląskich chcą udostępnić zwiedzającym zamknięte na cztery spusty ruiny zamku.
  Za 60 tys. zł opracowano koncepcję modernizacji zabytku, który z powodu fatalnego stanu technicznego od dwóch lat jest zamknięty dla turystów.

  Przygotowana wizualizacja robi duże wrażenie. W średniowieczne ruiny wkomponowano nowoczesne wypełnienia ze szkła, metalu i plastiku. W przyszłości w odnowionym obiekcie mają się pojawić hotel, restauracja i kawiarnia oraz część muzealna i estradowa. Przygotowany projekt zyskał już akceptację konserwatora zabytków.

  - Przed nami kolejny etap, czyli sporządzenie dokumentacji. Niestety, to zadanie będzie kosztowało ok. 2 mln zł - mówi Krzysztof Kotowicz, burmistrz miasta.
  Dlatego burmistrz zapowiada, że złoży wniosek o dotację do ministerstwa kultury.

  Urzędnicy zamierzają także znaleźć inwestora strategicznego. Szacuje się, że na remont i modernizację zabytkowych ruin trzeba będzie wydać ponad 20 milionów złotych, a takich pieniędzy w miejskiej kasie nie ma.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama